İncelemeler Teknoloji

Huawei Ascend G7 Türkiye’de Android 5.1.1 lollipop güncellemesi aldı

Yeni güncellemeler arda arda gelmeye başladı. Huawei Ascend G7 Türkiye’de Android 5.1.1 lollipop güncellemesi aldı. Ancak bazı sorunla var. Geçtiğimiz yıl ülkemizde orta düzey bir telefon olarak piyasalara sürülen Ascend G7 farklı özellikleri ile dikkatleri çekmişti. 5,5 inç ekranı 64 bit 1,2 Ghz frekans hızı ve dört çekirdekli 64 bit işlemcisi ile kendi kategorisinde çoğu rakibine karşı oldukça etkili özelliklere sahip olmakta idi.

Hafıza özelliklerine bakıldığında 16 GB depolama alanının yanında artırılabilir microsd desteği de bulunuyor. 2 GB ram, Bluetoohh 4,0 özelliğinin yanında 13 mp arka ve 5 mp ön kamerası ile de kamera özellikleri bakımında da oldukça tatmin eden özellikleri bulunmakta idi. Hem performans hem de fiyat bakımından ülkemizde oldukça ilgi gören bir model olan cihaz, Android 4.4.2 ile piyasalara çıkmıştı. Daha sonra ise Eylül ayında yükseltileceği belirtilmiştir. Söz verildiği tarihte güncelleme gelmese de gelen teknoloji haberlerine bakılırsa G7, Android 5.1.1 güncellemesini anlamaya başladı. Yükleme aşamasının sorunsuz tamamlanmasının sonunda cihazlarda Android 5.1.1 çalışmaya başlıyor. Ancak daha sonra ekranın kararması ve mavi bir ışığın ortaya çıkması yapılan teknoloji incelemelerinde görülmeye başladı. Telefonun bir kez açılıp kapanması sonrasında ise cihazlar açılabiliyor.

Ama sorun bu kadarla sınırlı kalmıyor, daha sonrada bu durum tekrarlayabiliyor. Bu sorunların devamı halinde firmanın nasıl açıklama yapacağı merak ediliyor. Bu sorunları yaşayan cihazlarınız varsa sorunların giderilmesi için marka yetkilerine başvurmanız gerekebilir. Özellikle  mavi ekran sorununun ve cihazın sürekli kapanmasının çözülmesi gerekli olmaktadır. Önümüzdeki günlerden bu sorunlarla ilgili açıklamalar bekleniyor. Android 6 sürümünde pek çok cihazda uygulanmaya başlanması için geri sayımlar devam ediyor.

7 thoughts on “Huawei Ascend G7 Türkiye’de Android 5.1.1 lollipop güncellemesi aldı

  1. Huawei Ascend G7 Türkiye’de Android 5.1.1 lollipop güncellemesi aldı yararlı bilgiler, teşekkürler mert özdemir

  2. Huawei Ascend G7 Türkiye’de Android 5.1.1 lollipop güncellemesi aldı faydalı bir makale olmuş, mert özdemir Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir