Teknoloji

Google kendi telefonunu üretecek

Akıllı cihaz piyasasına oldukça hızlı bir giriş yapan Google, artık tam anlamı ile kendi telefonlarını üretmek için çalışmalara başladı. Bazı sızıntılar Google kendi telefonunu üretecek, şeklinde yorumlanmıştı. Özellikle kendi Android yongalarını üreteceği ve konuda çalışmalara başladığı haberleri bu konudaki en önemli gelişme olmaktadır. Google’ın Apple karşısında daha güçlü olabilmek adına sanal gerçeklik gibi yazılımlara ve donanımlara da üretmek istediği cihazlarda yer vereceği belirtilmektedir.

Gelen teknoloji haberlerine göre Google çok geniş çapta çalışmalar yürütmektedir. Ürettiği yeni yongaları hangi marka telefonlarda kullanacağı belli olmaması, yeni telefon üretimi girişiminde olduğunu düşündürüyor. Android uygulamalarında pek çok marka ile ters düştüğü ve bu firmalarla olan görüş ayrılıklarının firmalar ile Google’ın arasında farklı cepheler açtığı da bilinmektedir. Google’ın bu dayatmalarını normal karşılamak gerekli, çünkü kendi markasının önde olmasını istemek kendi kazancı için önemli olacaktır. Bu durumlarda Google’ın kendi telefonunu üreteceği işaretleri arasında yer alıyor. Ürettiği yonganın ardından bu parçayı kullanacak bir telefon üretmek Google için çok zor bir hamle olmasa gerek.

Nexus cihazlar Google destekli üretimle piyasalara çıkmış olsa da LG ile ortak bir çalışmanın ürünü olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Akıllı cihaz piyasasının en zorlu rakiplerinden olan Apple ile rekabet edebilmek adına üst düzey özellikler planlandığı da düşünülmektedir. Üretilecek olan telefonun yüze yüz Google üretimi olması ile telefon piyasası Android işletim sistemine sahip gerçek bir Android olacak olan cihaz, piyasanın en farklı seçenekleri arasında yer alacaktır. Yapılacak teknoloji incelemelerinde kullanımlarda da oldukça iddialı olacağa da benzemekte ve piyasanın yeni bir rakiple tanışacağı düşünülmektedir. Gerçek bir Android deneyimi sunabilecek telefon üretimi hakkında kesin bir bilgi olmasa da bütün işaretler aynı sonucu ortaya çıkarıyor.

7 thoughts on “Google kendi telefonunu üretecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir