Teknoloji

GOOGLE KAMERA 3,1 SÜRÜMÜ YAYINLANDI

Son günlerde en çok Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alan telefonları konuşur olduk. Şimdilerde ise Google kamera 3,1 sürümü ile bu güncellemeyi alanlar için yeni bir özellik kullanılabilir durumda olmaktadır. Yeni sürümde arayüz değişiklikleri bulunuyor ve geliştirmelerle yayınlanan bu yeni sürüm kullanıcılarına özel fırsatlar sunuyor.

LG, Nexus, Huawei, Samsung gibi markaların sıraya girdiği Android 6.0 Marshmallow işletim sisteminde kamera özelliğinde arayüz güncellemeleri oluşturulmuştur. Dikkat çeken özellikler arasında video ve fotoğraf modları arasında geçiş için kaydırma hareketlerinin bulunması olmaktadır. Çok pratik bir hareketle geçişler yapılabiliyor. Nexus 6 modelinde uygulamaya geçilen bir özellikte ise Auto HDR+ modu aktif edilmiş durumdadır. Flash açıkken dahi çalışması dikkatleri çeken başka bir özellik olmaktadır. Gelen teknoloji haberlerine göre bu modda Nexus 6 çok daha yüksek performanslarda çalışabiliyor. Eski sürümlerinde video esnasında ekrana dokunulduğu an fotoğraf çekebiliyordu. Yeni sürümünde ise bunun yerine odak noktasını değiştirme özelliği gelmiş oldu.

Eski sürümde bulunan slow motion ve smartburst modları da artık yeni özelliğinde bulunmuyor. Ancak bu özellikler devre dışı olsa da Nexus 6’nın çok seri fotoğraflar çektiği söylenebilir. Yapılan GOOGLE KAMERA 3,1 SÜRÜMÜ YAYINLANDInde yeni kamera özelliklerinin de çok beğenileceği düşünülmektedir. Nexus 6p ve Nexus 9 için yayınlanan sürümü yanında Nexus 6 ve Nexus 5 için kullanılabilecek sürümü bulunmaktadır. Google son yıllarda yaptığı ataklarla teknolojinin her alanında güçlü bir rakip olmakta ve son gelen haberlerde tamamen kendi akıllı telefonunu üretebileceği de piyasalarda büyük bir merak uyandırmıştır. Gerçek Android deneyimi sunacak olan bu cihazların akıllı cihaz pazarında güçlü markaları oldukça zorlayacağı düşünülmektedir. Uygulamaları, işletim sistemi ve artık telefonları ile de Google piyasanın en iddialı isimleri arasında yer alıyor.

6 thoughts on “GOOGLE KAMERA 3,1 SÜRÜMÜ YAYINLANDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir