Mobil Teknoloji Teknoloji

LG’NİN MOBİL ÖDEME SİSTEMİ ‘LG GPAY’ ÖNÜMÜZDEKİ AY ÇIKIŞ YAPACAK

Mobil ödeme sistemleri giderek artıyor. İlk örneklerini Apple, Google ve Samsung cihazlarda görmüştük. Şimdilerde ise Lg’nin mobil ödeme sistemi LG Pay önümüzdeki aylarda çıkış yapması bekleniyor. Özellikle üreticilerin bu alanda çalışmalarını artırdığı söylenebilir. Appley pay, Samsung pay, Android Pay bu alanda ilk örnekler olmakta ve oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sistemde yer alması beklenen markalar arasında Microsoft ve LG’de bulunmakta idi. Gelen sızıntılar da bu beklentileri destekler nitelikte olmaktadır.

Güney Kore’den gelen teknoloji haberlerine göre LG bu alanda LG Pay ile çıkış yapmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki aylardan tanıtımları yapılması beklenen bu mobil ödeme sistemi hakkında ise resmi olarak açıklanan bir tarih henüz bulunmuyor. İsim haklarını çok önceden almış olan LG, Lg Pay için kredi kartı şirketleri ile anlaşmaya çalışıyor. Güney Koreli kredi kartı şirketleri ile yapılan anlaşmalar sonucunda resmi tarihinin ortaya çıkabileceği konuşuluyor. Samsung Pay’da kullanılan MST ve NFC manyetik şeritli okuyucuların Lg Pay’da da kullanılacağı belirtilmektedir. Ve giderek artan bir kullanım ağı ortaya çıkmaktadır. Şimdilerde dünya üzerinde 10 milyondan fazla mağazanın mobil ödeme sistemi olan MST için alt yapı çalışmalarını güçlendirdiği konuşuluyor.

Ancak şu da bir gerçek ki LG’nin bu alanda işi hiçte kolay değil. Yapılan teknoloji incelemelerinde diğer markaların bu alanda çok önemli bir başarı sağladığı göz önüne alınırsa, LG’nin yeniliklerle kullanıcılarının karşısına çıkması gerekecektir. Bu açıdan yeni cihaz kampanyaları ile kitlelerin karşısına çıkması bekleniyor. Bu alanda Samsung mobil ödeme sistemi kuran kullanıcılarına cüzdanlı kılıflar hatta kablosuz şarj standı hediye olarak sunmuştu. Lg’nin ise daha özel kampanyalarla kullanıcılarını ikna etmesi gerekecek gibi.

6 thoughts on “LG’NİN MOBİL ÖDEME SİSTEMİ ‘LG GPAY’ ÖNÜMÜZDEKİ AY ÇIKIŞ YAPACAK

  1. LG’NİN MOBİL ÖDEME SİSTEMİ ‘LG GPAY’ ÖNÜMÜZDEKİ AY ÇIKIŞ YAPACAK detayların olması güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir