sex hikaye - sex hikayeleri - porno izle

İncelemeler

Sekiz Çekirdekli Snapdragon 820 Gelebilir

Snapdragon 820

Teknoloji dünyasından saniyeler içerisinde yeni haberler geliyor ve yükselen teknolojik özelliklerle çok daha yüksek performanslar elde ediliyor. Piyasa da en çok kullanılan markalardan biri olan Qualcomm sekiz çekirdekli Snapdragon 820 ile piyasalara giriş yapabilir. Üzerinde Adreno 530 GPU, Hexagon 680 DSP, Kryo CPU, X12 LTE modem bileşenlerden oluşmaktadır. BU özelliklere göre 4 çekirdekten oluşması Exynos 8890 karşısında önemli bir güç kaybı anlamına geliyor.

Piyasada ise yeni teknoloji haberleri dolaşıyor. Qualcomm Snapdragon 820 işlemcide 4 yerine 8 çekirdek kullanacağı ve 2016 yılının ilk yarısında tanıtımını yapacağı düşünülmektedir. Performans anlamında bakıldığında ise çekirdek sayısı işlemcinin performansını ikiye katlamıyor. Ancak genel olarak çekirdek sayısının fazla olduğu cihazlarda performansın daha yüksek olduğu ile ilgili bir algı oluşmaktadır. Exynos 8890 sekiz çekirdekli olmakta ve Media Tek Helio X20 gibi işlemcilerde 10 çekirdekli olmaktadır. Ancak Qualcomm kalitesi ve performansı ile akıllı cihazlarda en fazla kullanılan işlemci sistem olmaktadır.
Haber kaynağı Digitimes olmakta ve Snapdragon 820 yogasının 8 çekirdekli sürümünün 2016 yılının ilk yarısında tanıtımlarının yapılmasını beklemektedirler. Snapdragon 810’ a kıyasla 4 çekirdekli Snapdragon 820 yüzde 30 daha fazla enerji tasarrufu oluşturmaktadır. Ancak piyasada yapılan teknoloji incelemelerinde Sony, Samsung, Huawei, Zte, Lg gibi pek çok markanın artık ürünlerinde sekiz çekirdek işlemcilere yer verildiği görülmektedir. Ve Qualcomm piyasadaki iddiasını sürdürmek adına çekirdek sayısını artırması gerekecek gibi görünüyor. Matematiksel bir hesapla sekiz dörtten büyüktür denebilir ve akıllı cihaz kullanıcılarında oluşan bu algı ile tercihlerini daha büyük çekirdekli işlemcilerden yana yapmaktadır. Üretici markalardaki bu yöneliş ile Qualcomm’un Snapdragon 820 çipsetine 4 çekirdek daha eklemesini sağlayacak gibi görünüyor.

1 Comment

Düşüncelerinizi Paylaşın