Mobil Teknoloji

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Teknik Özellikleri Belli Oldu!

İnternet ortamında ortaya çıkarılan son iddialara baktığımız da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ürünlerinin detayları beklenenlerden çok daha iyi olacak durumda. Elde edilen söylentilere göre yaklaşık olarak 7 Eylül ve 13 Eylül gibi tanıtıma çıkacağı beklenen Apple’ın son ürünlerinden biri olacak iPhone 7 ailesinde son sızıntılara göre beklentilerin de üzerinde çok daha başarılı bir telefon çıkabilir.

Yaklaşık olarak 4.7” değerindeki iPhone 7 ve 5.5” büyüklüğündeki iPhone 7 Plus üzerinde klasik olarak Apple’ın geliştirildiği A10 işlemci kullanılacak. Toplamda 16NM FinFET üretim teknolojisi ile karşımıza çıkacak olan bu çipset üzerinde A9 ile kıyaslandığında %20 ile %30 arasında büyük bir performans artışı bekleniyor. Hali hazırda oldukça büyük bir güce sahip olan A9’dan daha iyi olmasıyla dikkatleri üzerine çekecek A10’un yanı sıra iPhone 7 ve iPhone Plus üzerinde beklendiği gibi toplamda 3.5MM’lik bir JACK girişi de bulunmayacak.

ceac6125fc1fa85d3f3d9e9f88dca6366dff5bb5[1]

İnternet ortamında yapılan söylentilere göre iPhone 7 üzerinde 2GB RAM bulunurken iPhone 7 Plus üzerinde ise 3GB RAM miktarı olacak. Aynı zamanda cihazlar üzerinde 12MP’lik bir arka kamera devam edecek olsa bile büyük bir şekilde ciddi geliştirmeler kullanıcıların karşısına çıkacak. Örnek verecek olursak F/2.2 olan diyafram açıklığı F/1.9’a kadar yükseltilecek olan kamera böylece hem gece çekimler içerisinde çok daha iyi performans sunarken sensör büyüklüğünde ise 1/3” çıkartılarak yüksek çözünürlükte fotoğrafları kullanıcılarına sağlayabilecek.

Apple’ın yeni ürünlerinde batarya konusunda geldiğimiz de iPhone 7 Plus üzerinde 2.910mAh değerine kadar arttırılan bir batarya bulunuyor. Yani hem iPhone 7’de hem de iPhone 7 Plus üzerinde çok daha büyük ve hacimli haliyle daha uzun batarya ömrü bulunacak. iPhone 7 Pro olarak karşımıza çıkması beklenilen cihaz yükselişe geçse bile bu durumun yerine iPhone 7 Plus’un çift kamera ile çıkış yapabileceği söylentilerin arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir