İncelemeler

ZTE’nin bir sonraki tepe modelinde kavisli ekran kullanacak

Samsung edge modeli ile kavisli ekranı çok beğenilmişti. Şimdilerde ise yeni bir haberde ZTE’nin bir sonraki tepe modelinde kavisli ekran kullanacak, bilgileri gelmeye başladı. Bu yeni telefonun Nubia Z11 adı ile piyasalarda olması bekleniyor. Kavisli ekranının yanında Snapdragon 820 ile de oldukça iyi bir performansa sahip bir model olacağı düşünülmektedir.

2016 yılında bu gibi sürprizleri çokça görecek gibiyiz. Üst düzey telefonlar arasındaki rekabette artacak gibi görünmektedir. Üretici firması Çin menşeili olan ZTE yeni yılda ilk üst seviye cihazını tanıtacaklar arasında yer alıyor. Nubia Z11 ile ilgili ilk sızıntılarda gelmeye başladı. Gelen teknoloji haberlerine göre bu yeni modelde kavisli ekran kullanılacaktır. Ve pazarlama alanında odak noktası olarak ta bu özelliğinin kullanılması bekleniyor. 5,2 inç erkan özellikleri arasında Quad HD çözünürlük bulunmakta ve kavisli ekranının yanı sıra bir önceki modelinde olduğu gibi FIt teknolojisini de bu telefonda kullanacaktır. Bu teknoloji de ise kenar kısımlarında kullanıcılara fonksiyon atayabilme imkanı sunulacaktır. Kullanım alanı olarak telefon yatay konumda kullanıyor ya da fotoğraf çekiyorsanız çerçevelerini sıkarak kamerayı devreye sokabilir hatta fotoğraf çekebilirsiniz. Ya da dikey konumda avucunuzda bulunan telefonu kenarlarından iki kere sıkarak anında ekran görüntüsü de alabiliyorsunuz. Hatta kenar kısımlarından kaydırma hareketi yaparak telefonunuzu açabilir ya da kilitleyebilirsiniz.

Bu yeni nesil cihazda Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi bulunacak ve Nubia UI ara yüzü ile piyasalarda yer alacaktır. Yapılacak teknoloji incelemelerinde dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisinin oldukça yüksek bir performans göstermesi bekleniyor. 128 Gb depolama alanı ve 4GB Ram özellikleri ile de çok konuşulması beklenen cihazda, 13 mp ön ve 20.7 mp arka kamera özelliklerine ek parmak izi tarayıcı da bulunacaktır.

2 thoughts on “ZTE’nin bir sonraki tepe modelinde kavisli ekran kullanacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir