İncelemeler

Samsung bu defa Galaxy J1 mini modelini hazırlıyor

2016 yılı için akıllı cihaz piyasasının çok renkli olacağı söylenebilir. Güney Koreli üretici firma Samsung bu defa Galaxy J1 mini modelini hazırlıyor. Giriş seviyesinde olması beklenen telefon Galaxy J1 adı ile piyasalara giriş yapacak gibi görünüyor. İkince nesil telefonlarının hazırlığı son sürat süren Samsung ürün yelpazesini her başlık altında genişletmeye devam ediyor. Galaxy J1 modeli ve Galaxy J1 Ace modelinin tanıtımlarını yapan firma mini modelinin de hazırlıklarına başlamış durumda.

Galaxy J1 mini modelinin SM-J105F model numarası ile tanıtılmakta ve diğer modellere göre küçük olsa da bellek özelliklerinde artış bulunmaktadır. Galaxy J1 modelinde kullanılan Ram 512 Mb olmakta iken dâhili hafıza 4 GB olarak tasarlanmıştı. Gelen teknoloji haberlerine göre mini modelinde Ram olarak 1 GB hafıza kullanılacak ve 8 GB dâhili hafızası ile piyasada yerini alacaktır. Ekran özellikleri açısından ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Hindistan kaynaklı gelen sızıntılarda 4 İnç özelliklerden bahsedilirken GFXBench web sitesindeki iddialara göre 4,3 inç ekran büyüklüğünden bahsedilmektedir. Ekran çözünürlüğü konusunda ise bir değişiklik söz konusu değil. 480*800 p ekran çözünürlüğü ile sunulacak bir cihaz olmaktadır. Cpu hızı açısından ise 1,5 GHz frekansının yanında 4 çekirdekli Spreadtrum SC8830 işlemcisi J1 mini için konuşulan özellikler arasında yer alıyor.

Kamera özellikleri bakımından ise 1,3 Mp ön kamera ve 5 MP arka kamera ile sunulacak olan cihaz Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi ile sunulacaktır. Yapılacak teknoloji incelemelerinde bir üst versiyonları kadar performansı olması bekleniyor. Mikrosd kart desteği sunulması da ayrıca bir artı özellik olmakta ve ilk olarak Hindistan’da satışa sunulacak olan telefonun 100 doların altında bir fiyat özelliğine sahip olacağı da düşünülmektedir.

3 thoughts on “Samsung bu defa Galaxy J1 mini modelini hazırlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir