İncelemeler

9000 Mah Bataryaya Sahip Yeni Akıllı Telefon Duyuruldu

Akıllı telefonların en önemli sorunları arasında yer alan batarya sorunu konusunda pek çok popüler markanın dahi yetersiz kaldığını görmekteyiz. Bu nedenle markalar batarya özelliğini yükseltmek yerine şarj alanında yedek bataryalar, hızlı şarjlar gibi farklı çözümler bulmaya çalışmaktadır. Bu alanda Çinli bir firma ön yargıları yıkarak 9000 mAH bataryaya sahip yeni akıllı telefon duyurdu. Artan performanslar karşısında azalan şarj süreleri kullanıcıların pratiklik elde etmesine en gel olmakta ve markaların arge çalışmalarında bu özellikler üzerinde durulduğu da bilinmektedir.

Günümüzde en güçlü bataryanın 4500 mAH performansında çalıştığı bilinmekte ve bu akıllı cihazların yoğun media kullanımlarında yetersiz kaldığı da söylenebilir. Gelen teknoloji haberlerine göre Çinli bir firma bu alanda yeni çalışmalar içerisinde olmaktadır. Firma bu batarya ile üretilen telefonların çok daha uzun süreli dayanıklılık göstereceğini de belirtmekte ve üretilecek olan cihazın orta düzey özelliklere sahip olacağı firma yetkililerinin yaptığı açıklamalar arasında yer almaktadır. Ayrıca firma telefonun çok kısa bir süre içerisinde satışa sunulacağını da belirtmiştir.

EX1 model kodu ile piyasalarda yer alacak bu yeni cihazın teknik özellikleri içinde açıklamalar yapıldı. 4,5 inç ekranı ile orta düzey bir ekrana sahip olmasının yanında 1 GB Ram ve 8GB depolama alanı da gelen özellikler arasında belirtilmiştir. Yapılacak teknoloji incelemelerinde bataryanın ne kadar süre kullanılabileceği merak konusu olmakta ve 8 mp arka ve 2 mp ön kamerası ile de kamera alanında da orta düzey özelliklerin kullanıldığı anlaşılmaktadır. İşlemci olarak 4 çekirdekli özelliğinin yanına batarya süresi için ise 8 gün bekleme özelliği sunacağı da firma yetkililerinin henüz iddiası durumunda bir özellik olmaktadır.

4 thoughts on “9000 Mah Bataryaya Sahip Yeni Akıllı Telefon Duyuruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir