İncelemeler

Sony Kendi işlemcisini mi üretiyor

Piyasa da pek çok marka kendi teknolojilerini üretmek için harekete geçmiş durumda. Son olarak Google’ın bu alanda kendi işlemcisini hazırladığı ile ilgili sızıntılar gelmişti. Şimdi ise Sony Kendi işlemcisini mi üretiyor? Şeklinde söylentiler gelmeye başladı. Piyasaya genel olarak bakıldığında ise Samsung ve Huawei markalarının bu alanda kendi çipsetlerini üreten markalar olarak piyasa da daha önde oldukları söylenebilir. Bu durum esasında sorunların azaltılması anlamına gelmektedir. Çünkü donanım ve arayüz olarak üretilen işlemciler baz alınarak çalışmalar yapıldığı için uyum oluşması ve sorunsuz çalışmaların ortaya çıkması da söz konusu olmaktadır. Bu durumlarla karşı karşıya kalan başka bir marka olarak ta Apple’dan bahsedilebilir.

Sony ise akıllı cihaz piyasasının suya dayanıklı özellikleri ile tanıdığı bir cihaz olmakta ve sağlamlığı, estetikliğinin yanında 2016 yılında piyasaya süreceği Xperia modellerinde kendi çipsetini kullanabileceği düşünülmektedir. Gelen teknoloji haberlerinde mobil dünyasında iyi bir marka haline gelebilmek için Sony’nin böyle bir adım atabileceği söylentileri üzerinde durulmaktadır. Henüz Sony yetkilileri tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olmakta ve ancak yapılan yorumlar bu yönde çalışmaların yapıldığına dair olmaktadır.

Sony Xperia Z5 5 Kasım’da düzenlenen bir etkinlikte ülkemizde ilk defa görücüye çıkmıştı. Üç model olarak görücüye çıkan marka, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium ve Xperia Z5 olarak sunulmuştur. En çok dikkatleri çeken model ise 4K çözünürlüğü ile Xperia Z5 Premium olmakta ve video ve fotoğraf çekiminde bu çözünürlüklerin çok mükemmel kareler ortaya çıkardığı da yapılan teknoloji incelemeleri sonucunda söylenebilmektedir. Kendi çipsetini ürettiğinde nasıl bir performans elde edileceği henüz cevaplanmayan sorular arasında olmakta ve oldukça üst düzey performanslarında oluşabileceği konuşulmaktadır.

5 thoughts on “Sony Kendi işlemcisini mi üretiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir