İncelemeler

Nexus 6P’de mikrofon sorunu baş gösterdi

Google’ın akıllı cihaz piyasasına bir ortaklık ile giriş yaptığını biliniyor. Eylül ayında piyasalarda olan Nexus 6P’de mikrofon sorunu baş gösterdi. Piyasalara ilk çıktığı günden bu yana farklı sorunlarla gündeme gelen cihazda ilk olarak metal kasanın çabuk bükülmesi ile dayanıksızlık konuşuldu. Daha sonra ise cihazda kullanılan kameranın bulunduğu alanında dayanıksız olması ile de marka oldukça fazla eleştirildi. Metal kasa yapısı ile ilk başta dayanıklı gibi görünen arka kasa da bu sorunların oluşması ile cihazın ömrü sorgulanır olmuştur.

Yeni gelen teknoloji haberlerinde ise mikrofon kısmında bulunan ses kalitesi tartışılmaya başlandı. Cihazın kullanıcıları ses kalitesinin oldukça kötü olduğunu belirtmekte ve bu alanda popüler pek çok sitede bu konu üzerine yorumlar yapılıyor. Bu alanda geçici çözümler üretiliyor. Nexus 6P telefon sahiplerin gelen aramalarda karşılarındaki sesi düzgün bir şekilde alamıyor, hatta Hangouts gibi servisler üzerinden yapılan görüşmelerde de aynı sorunlar yaşanıyor. Bazı kullanıcılar ise sorunun sadece kulaklık ya da mikrofon kullanırken olduğunu da belirtmektedir. Sorunun ana kaynağında ise cihaz özellikleri arasında yer alan gürültü önleyici özelliğinin olduğu düşünülüyor. Bir kullanıcının Root yetkisi vererek Nexus 6P’de bu gürültü önleyici özelliği devre dışı bırakarak ses sorununu çözdüğünü iddia ediyor.

Yapılan teknoloji incelemelerinde bu sorunun kalitesiz kullanımlar oluşturduğu gündeme getirilmekte ve XDA Geliştiricileri ya da Reddit gibi forumlarda son zamanlarda tartışılan konular arasında yer almaktadır. Google ise kullanıcılarının yaşadığı bu mikrofon sorunu için araştırmalar başlatmış durumda. Yapılacak geniş çaplı araştırmalarla nedenin bulunmasının ardından Google’ın bu konuda nasıl bit sergileyeceği de merak konusu olmaktadır. Nexus 6P kullanıcıları bu alanda gelecek haberleri takip ederek sorunları hakkında ayrıntılı bilgiler alabilecekler.

7 thoughts on “Nexus 6P’de mikrofon sorunu baş gösterdi

  1. Nexus 6P’de mikrofon sorunu baş gösterdi faydalı bir makale olmuş, mert özdemir Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir