İncelemeler

Su Geçirmeyen Apple İphone 7’de Kulaklık Girişi Olmayacak

Apple İphone 7 modeli ile ilgili iddialara, beklentilere ve sızıntılara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Son gelen söylentilerde su geçirmeyen Apple İphone 7’de kulaklık girişi olmayacak şeklinde gelen bilgilere kaynak olarak ise Apple’ın sıvılara karşı koruma için port girişlerinde otomatik bir şekilde kapatılması için patent aldığı haberleri olmaktadır. Su sızdırmazlık özelliğine artık kesin gözü ile bakılmakta, ancak bu özelliklerin nasıl yankı bulacağı henüz tahmin edilemiyor.

Sıvı geçişini engellemek amacı ile Apple’ın bu port girişlerini kapatmayı planladığı düşünülüyor. Ayrıca İphone 7’lerde sensörler olması planlanıyor. Bu sensörler cihazların tehdit eden kirletici ve nem oluşturucu etkilere karşı da destek olacaktır. Sensörler herhangi bir tehlike hissettiğinde anında kepenk sistemi şeklinde portları kapatacak ve cihaz bu şekilde korunmuş olacaktır. Gelen teknoloji haberlerine göre alınan patentte geçen isim Electronic Devices With Housing Port Shutters, olmakta, Elektronik cihazlar bağlantı noktası kepenkleri olarak tanımlanmaktadır. Daha önce de İphone ’un hydrophobic materyal ile kaplama yapmak için patent aldığı bilinmekte ve bu malzemelerin suya dayanıklı özellikleri bulunmaktadır.

6 mm incelikte olması tahmin edilen İphone 7, 3 GB Ram özelliği ile gelecek gibi görünüyor. Özellikle şimdiye kadarki en ince İphone olması beklenen modeline kapasite olarak ta özelliklerinin yükselmesi modelinde daha da heyecanla beklenmesine neden oluyor. Yapılacak teknoloji incelemelerinde performansı merak konusu olmaktadır. Bu haberlerin dayandırıldığı bir başka kaynak ise yine bir japon sitesi olan Macotakara olmaktadır. Sitedeki iddialara göre yeni İphone modeli oldukça ince olacak ve 3,5 mm büyüklüğündeki kulaklık jakı bu anlamda kaldırılacaktır. Bunun yerine cihazda özel portlar kullanılacağı düşünülüyor.

6 thoughts on “Su Geçirmeyen Apple İphone 7’de Kulaklık Girişi Olmayacak

  1. Su Geçirmeyen Apple İphone 7’de Kulaklık Girişi Olmayacak faydalı bir makale olmuş, mert özdemir Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir