İncelemeler

Samsung yeni nesil Galaxy A3 ve A5 modellerinin özellikleri ortaya çıktı

Samsung model yelpazesini giderek genişletmekte ve her kademede çıkardığı farklı cihazlarla genel olarak piyasanın nabzını elinde tutmaktadır. Bu alanda Galaxy A3 ve A5 ile ilgili bir süredir sızıntılar bulunmakta idi. Yeni haberlerde ise bu iki modelin FCC onayı aldığını belirtiyor. Bu haberlerin ardından ise Samsung yeni nesil Galaxy A3 ve A5 modellerinin özellikleri ortaya çıktı.

Özellikle Galaxy A5’in devamı olarak görülen modellerde kullanılan 2900 mAH pil, 2300 mAh pilin yükseltildiği göstermekte ve bu da orta düzey kullanıcılar için oldukça iyi bir batarya seviyesi olmaktadır. Galaxy A3’te ise çift sim kart desteği ortaya çıktı ve her iki modelde NFC desteği verilecektir. Bu da Samsung Pay kullanımında kolaylık olarak sunulmakta ve mobil ödeme alanında bir yenilik olarak kabul edilebilmektedir. Aslında NFC desteği mobil ödeme için çokta gerekli olmamakta, cihazlarında Magnetic Secvure Trasnmission özelliği bulunmakta ve bu sayede kredi kartınızın arka kısmındaki manyetik şerit kısmını kullanarak ta mobil ödeme desteği alabilirsiniz. Gelen teknoloji haberlerinde A3 modelinin 4 çekirdekli olması bekleniyor. 1,5 GHZ hıza sahip olan cihaz Exynos 7580 yonga seti ile de piyasalara çıkacaktır. 4,7 inç ekranı ile biraz düşük kalsa da 1,5 GB RAM ve 16 GB dahili hafızası ile de giriş seviyesinin bir üstündeki kullanıcıların çok rahat bir şekilde kullanabileceği söylenebilir.

Samsung Galaxy A5 modellerinde ise 13 MP arka kamera ve 5 mp ön kamera kullanılacağı bilinmekte, işletim sistemi olarak ise Android 5.1.1 ile piyasalarda olması bekleniyor. Yapılacak teknoloji incelemelerinde bilinen samsung kalitesinin hissedileceği düşünülmektedir. Ekran özelliği olarak ise 5,2 inç ekranı 2 Gb Ram özelliği 16 Gb dahili depolama özelliği A5’in görünen diğer özellikleri arasında yer alıyor.

4 thoughts on “Samsung yeni nesil Galaxy A3 ve A5 modellerinin özellikleri ortaya çıktı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir