İncelemeler

Philips Ultra Hd Çözünürlüklü yeni monitörünü duyurdu

Televizyon ekranlarında yaşanan teknolojik yenilikler kullanıcılara çok farklı konfor imkânları sunmaktadır. Bu alanda Philips Ultra Hd Çözünürlüklü yeni monitörünü duyurdu. 23,8 inç ekranında 60 HZ özelliklerinde 4K Ultra Hd çözünürlük bulunmakta ve piyasalara Philips 241P6VPJKEB adı ile çıkağı belirtilmektedir. Dünyanın en popüler markaları arasında yer alan Philips ürün yelpazesi içerisine 4K Ultra HD çözünürlüğe sahip yeni bir model ekleyerek yeni bir modelle daha kullanıcılarının karşısına çıkmıştır. 3840*2160 piksel çözünürlüğü ile W-Led arka aydınlatması bulunun cihazda AH-IPS LCD panel kullanılmaktadır.

Kontrast oranı 1.000:1 olmakta ve yeni nesil bir monitör olarak piyasalarda yerini almaktadır. Gelen teknoloji haberlerinde ekran parlaklığı özelliğinin 300 cd/m2 nit seviyesinde olduğu belirtiliyor. İki adet ekseni bulunmakta ve 178 derecelik açılarla ayarlanabilen ürün modelinde SRGB gamında yüzde doksan dokuz oranında karşılayabilme özelliği de bulunuyor. Çoklu görünüm özelliğinin yanında 16:9 ekran formatı ile kullanılabilir. Bu sayede iki farklı kaynaktan ekranına görüntü yansıtabiliyor. Dikey modda kullanılabilen bu yeni modelde 2 W gücüne sahip iki adet hoparlör de bulunmaktadır. Kamera özelliğinde ise 2 Mp kamera özelliği ile kullanıcılarının beğenisine sunulan monitör MHL 2.0 standartlarını kullanmaktadır.

Yapılacak teknoloji incelemelerinde bu özelliklerin oldukça aktif olarak kullanılabilmesi kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor. Bu özelliklerin yanında 3,5 mm kulaklık girişi bulunan monitörde 3 adet USB 3,0 girişi de bulunmaktadır. HDMI 2,0 ve DisplayPort özellikleri ile de her ortamdan aktarımlar çok pratik bir şekilde sağlanabilecektir. 2016 yılının ilk haftalarında piyasalarda olması beklenen monitör için 549 Euro çıkış fiyatı açıklanmıştır. Ülkemizde ne zaman satışa sunulur bilinmez ama bu özellikleri ile piyasalarda oldukça fazla ses getirecek gibi görünüyor.

One thought on “Philips Ultra Hd Çözünürlüklü yeni monitörünü duyurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir