İncelemeler

LG’nin metal telefonu LG Zero Global pazarda satışa sunuluyor

Teknoloji dünyasının önemli bir markası olan LG, hafif cihazları ile beğenilse de bazen eleştirilebiliyordu. Şimdilerde ise LG’nin metal telefonu LG Zero Global pazarda satışa sunuluyor. Tamamı metal kaplı ilk telefon olacak olan bu model dünya gelinde satışa çıkıyor. Bu ay içerisinde de Zero’nun ülkemiz piyasalarında olması bekleniyor. İlk olarak Kasım ayı başında İtalya piyasalarına sunulan Zero, bu kategorideki ilk metal telefon olmaktadır.

Güney Koreli üreticiler Asya başta olmak üzere Avrupa, Latin Amerika gibi pek çok pazarda ürünlerini sunacağı belirtiliyor. Ülkemizde de merakla beklenen bir telefon olan Zero modelinde fiyat olarak henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak Avrupa fiyatının 299 Euro olması bekleniyor. Bu fiyatın ülkemiz içinde referans olması bekleniyor. Gelen teknoloji haberlerine göre bu metal telefon 5 inç ekran özelliğine sahip olacaktır. 2,5D kavisli HD çözünürlüklü özelliklerinin yanında ekranında IPS LCD şeklinde tasarlanmıştır. İşlemcisine bakıldığında 4 çekirdekli Snapdragon 410 işlemcisi 1,2 GHz frekanslarına sahip olmaktadır. Kamera özelliklerine bakıldığında ise başarılı sayılabilen kamera özelliklerinde 13 mp arka ve 8 mp ön kamerası ile orta düzey kullanıcılara hitap etse de ön kamerası ile Selfieciler için oldukça net kareler yakalama imkânı verecektir.

Ram olarak 1,5 Gb özellikte olan geçici hafızasının yanında 16 GB dâhili depolama özelliğinin yanında mikro sd kart desteğinin sunulması ile de yeterli düzeyde özellikler ortaya çıkaracaktır. Yapılan teknoloji incelemelerinde başarılı bulunacağı düşünülen Zero, Android 5.1Lollipop işletim sistemi ile piyasalara çıkacaktır. 147 gram ağırlığı ile metal kasasına göre oldukça hafif olan cihaz 2050 mAH pil kapasitesinin yanında 4G LTE desteği de vermekte ve 1W gücünde hoparlörleri de bulunmaktadır.

3 thoughts on “LG’nin metal telefonu LG Zero Global pazarda satışa sunuluyor

  1. LG’nin metal telefonu LG Zero Global pazarda satışa sunuluyor yararlı bilgiler, teşekkürler mert özdemir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir