İncelemeler

İphone 7’de panik butonu mu olacak

Piyasalarda İphone 6 ve 6S geçtiğimiz aylarsa satışa sunulmuş ve anında tükenmeye başlamıştır. Meraklılarının büyük ilgi gösterdiği satışlar gün geçtikçe artıyor. Henüz İphone 6 modellerinin yeni yeni hayatımıza girdiği şu günlerde çoktan İphone 7’yi konuşmaya başladık. Gelecek yıl piyasaya çıkması beklenen bu modelde ilk gelen haberlerde Ram kapasitesinin artırılabileceği konuşuluyordu. İphone 7’de panik butonu mu olacak, haberleri de yeni yeni gelmeye başlayan sızıntılar arasında yer alıyor.

Apple bu özellik doğrultusunda pantent aldığı konuşulmakta ve analistler bu raporlar üzerinden bu şekilde bir özelliğin yeni modellerde olabileceğini konuşmaktadır. Gelen teknoloji haberlerine göre bu son patent başvurusuna göre Apple son modelinde panik butonu kullanacak gibi görünmektedir. Bu özelliğin kullanılmasında Touch ID özelliği ile bağlantılı olacağı söylenmekte ve bu yeni özelliğin oldukça faydalı olabileceği öne sürülmektedir. Acil durumlarda cihazlara çağrı gönderebilecek kullanıcılar telefonlarını komple kilitleyebilecek imkanlara sahip olacaklardır. Özelliğin ise şu şekilde kullanılacağı düşünülüyor. Touch ID özelliğini kullanarak tanımlanacak gizli bir parmak izi ile kullanıcılar sadece acil durumlara kullanabilmek için bu panik butonunu çalışır hale getirebilecektir.

Ayrıca Tayvan’dan gelen bazı haberlerde ekran paneli olarak farklı bir seçim yapabilecekleri konuşulmaktadır. Ekran sürücüsünü değiştirebileceği konuşulan Apple, İphone 7’de yeni ve köklü değişimler gerçekleştirebileceği piyasalara gelen sızıntılar arasında yer alıyor. Yapılacak teknolojik incelemelerinde rakiplerinin önüne ne kadar geçeceği bilinmese de bu yeni özelliği ile ciddi bir yeniliğin içinde olduğu söylenebilir. Önceki modellerinde RenesasSp sürücüleri ile çalışmakta olan Apple, artık Synaptic ekran sürücüleri ile karşımıza çıkacak. Bu ekran sürücülerinin özelliği ise daha yüksek çözünürlükte ekran deneyimleri için daha az güç harcaması olacaktır.

One thought on “İphone 7’de panik butonu mu olacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir