İncelemeler

Huawei Mate 8’in ilk fiyat bilgisi

Merakla beklenen akıllı cihazlardan biri olan Huawei Mate 8 hakkında her gün farklı bilgiler ortaya çıkmaktadır. Bu defa gelen sızıntılarda ise olan Huawei Mate 8’in ilk fiyat bilgisi haberleri geldi. Huawei giderek yükselen bir popülaritesi ile akıllı cihaz piyasasında oldukça etkili olmakta ve 26 Kasım’da yapılacak resmi açıklama öncesinde cihaza ait pek çok bilginin sızdığı da söylenilebilir. <üst segment kullanıcılarına hitap etmesi beklenen cihazda iki farklı ekran çözünürlüğü bulunmakta ve 3D Touch özelliği ile de oldukça beğenilecek bir model olmaktadır.

Özellikle ekran boyutu çok merak edilmekte, ancak bu konu hakkında ve ekran çözünürlüğü ile ilgili olarak henüz netlik kazanan bir bilgi bulunmuyor. Daha önceden gelen teknoloji haberlerinde 6,2 inç ya da 6 inç Full Hd modellerden bahsedilmektedir. Hatta bazı farklı kaynaklarda 5,7 inç gibi değerler telaffuz edilmişti. Genel kanı ise 6 inç ekran üzerinde yoğunlaşıyor. 8 çekirdekli Kirin 950 işlemcisine sahip olmasının yanında 3 GB Ram özelliği de çok konuşulmakta ve 32 GB olması beklenen depolama hafızasının da mikrosd kart desteği ile sunulması da oldukça beğenilen özellikler arasında yer alıyor. Kamera özelliklerine bakıldığında ise 8 mp ön kamera ile oldukça başarılı selfieler kullanıcıları beklemekte bunun yanında 16 mp arka kamera desteği ile de oldukça profesyonel özelliklere sahip olmaktadır.

3D Touch ekran özelliğinin yanında parmak izi tarayıcısı da yeni dönem teknolojileri arasında yer almaktadır. Yapılacak teknoloji incelemelerinde nasıl bir performans ortaya koyacağı tam bilinmese de oldukça güçlü bir yapıda piyasada yerini alacağı düşünülmektedir. Metal kasası ve 157.4*80.7*8.4 mm şeklinde olması beklenen cihazın 6 inç olacak olan modelinde 480 Euro bir fiyatla ilk defa Avrupa’da piyasaya çıkması bekleniyor.

17 thoughts on “Huawei Mate 8’in ilk fiyat bilgisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir