Genel

Samsung Galaxy Tab Pro, Android 5.0 güncellemesi bile almayacak

Piyasadaki tüm akıllı cihaz kullanıcıları merakla Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi için gün sayarken, Samsung cephesinden gelen yeni bir haber hayal kırıklığı yaşattı. Yapılan açıklamalar Samsung Galaxy Tab Pro, Android 5.0 güncellemesi bile almayacak şeklinde yorumlanmaktadır. Android 4.4 kitkat güncellemesi ile çakılı kalacak gibi görünen tablet bu özelliği ile de çok konuşulacak gibi görünüyor. Piyasadaki her akıllı cihaz Android 6,0 güncellemesi alamayacak ancak bunların arasına yeni bir modelin girmesi oldukça şaşırtıcı olmaktadır.

Android 4.4 kitkat işletim sistemi ile ortaya çıkan cihaz, aradan çok uzun bir süre geçmesine rağmen güncelleme almadı. Konu ile ilişkili olarak yapılan açıklamalarda Twitter üzerinden yeni bir açıklama geldi. Gelen teknoloji haberlerine göre Galaxy Tab Pro 8,4 ‘ün güncelleme için bir çalışması olmadığı ortaya çıktı. Samsung İngiltere yetkilisinin yaptığı açıklamada Android 5.0 güncellemesi almayacağını açıkladı. Galaxy Tab Pro modelleri içerisinde 10.1inç ve 12.2 inç modelleri yer alıyor. BU modellerde Exynos 5 Octa 5420 işlemcisi bulunuyor ve sekiz çekirdeklik olan bu işlemcinin yanında tabletlerde 2 ve 3 GB Ram kapasiteleri bulunuyor. İşlemci ve kapasite olarak oldukça yüksek aralıklarda bulunan bu cihazın neden güncelleme almayacağı ise kullanıcıların akıllarında soru işaretleri bırakıyor.

Yapılan teknoloji incelemelerinde 8,4 inç ekrana sahip modelinden başlayarak oldukça profesyonel kullanımları bulunan bu modellerin tasarımlarınki şıklık, hafif oluşu ve etkileyici performansları ile daha yüksek bir kapasite beklenmekte idi. İpad modelleri ile rekabetlerinde önemli bir eksi olabilecek bu özelliğin önümüzdeki günlerde de çokça eleştirileceği beklenmektedir. Yeniliklerin adresi olarak gösterilen bir markanın güncelleme desteği vermemesi piyasadaki satışları üzerinde nasıl bir etki oluşturacağı ise merak konusu olmaktadır.

One thought on “Samsung Galaxy Tab Pro, Android 5.0 güncellemesi bile almayacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir