İncelemeler

Huawei Mate 8’in güçlü işlemcisi onaylandı

Yeni çıkacak akıllı cihazlarla ilgili olarak ardı ardına açıklamalar yapılmakta ve en yeni haber olarak Huawei Mate 8’in güçlü işlemcisinin onaylandığı haberi gelmiş oldu. Çok yakında açıklanması beklenen Huawei Mate 8 piyasada oldukça iddialı özellikleri ile yer alacağa benziyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılacağı tarihin ve piyasalara sunulacağı fiyatın açıklanmasının ardından yeni bir özelliği ile daha gündeme gelmiştir.

Sosyal medya hesapları üzerinden cihazla ilgili görseller paylaşılmış ve en çok dikkat çeken kısmı ise Kirin 950 işlemcisi olmaktadır. Gelen teknoloji haberlerinde mate 8’in güç kaynağı olarak Kirin 950 kesinleşti. Bu işlemcinin bu kadar çok olay olmasında ise AnTu Tu’dan aldığı 83000 puan olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu puanı ile zirvelerde olan işlemci güç verdiği cihazı zirvelere taşıyacak gibi. 26 Kasım tarihinde tanıtılacak olan Mate 8 piyasadaki üst düzey özellikleri ile dev firmaları oldukça fazla zorlayacağa benziyor.

Huawei Mate 8 piyasaya çıktığı andan sonra da oldukça fazla gündem olacak özellikler taşımaktadır. 6 inç ekranı, 1080 p özelliği ile öne çıkmakta ve 4 GB Ram özelliği ile rakipsiz olacağı söylenebilmektedir. Yapılacak teknoloji incelemelerinden sonra cihazın performansına nasıl puanlar verileceği merak konusu olmaktadır. Depolama alanı ile de oldukça iddialı olan cihaz 64 GB hafızasının yanında 16 mp arka ve 8 mp ön kameraya sahip olacaktır. Yeni yayınlanan görselleri ile de oldukça zarif ve şık bir telefonla karşı karşıya olduğumuzu söylemek gerekli olmaktadır. Piyasaya oldukça iddialı özellikleri ile giriş yapacak olan cihazı merakla bekleyen çok önemli bir kitlede bulunmaktadır. Rekabet gücünü artırmak amacı ile artan özellikleri ile tanıtımının yapılacağı gün için geri sayım çoktan başladı.

2 thoughts on “Huawei Mate 8’in güçlü işlemcisi onaylandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir