Genel Teknoloji

SURFACE PRO 4 İÇİN YENİ BİR TELEVİZYON REKLAMI YAYINLANDI

Teknoloji devleri arasında yer alan Microsoft akıllı cihaz piyasasında çok etkin bir duruşu sahip olmasa da yeni ürünleri ile takipçilerinin beğenisini kazanmaktadır. Daha önce duyurusunu gerçekleştirdiği Surface Pro 4 için yeni bir televizyon reklamı yayınlayan Microsoft, dizüstü yerine tablet sloganı ile yeni nesil tabletinin tanıtımı yapmaktadır.
6 Ekim’de yapılan donanım etkinliğinde ilk tanıtımları yapılmıştı. Şimdilerde yeni bir televizyon reklamı ile tanıtımlar sürdürülmekte. Video 30 saniyeden oluşsa da SUrface Pro 4 ile ilgili önemli özelliklere göz atmamızı sağlayacak nitelikte olmaktadır. Gelen teknoloji haberlerine göre 12,3 inç ekran özelliğinin yanında 5 milyon alt pikselin yer aldığı IPS tabanında LCD ekranının olduğu belirtilmektedir. Televizyon reklamında vurgu yapılan özelliği ise yüzde 40 oranında güçlendirilen hoparlörleri olmaktadır. Önceki modeli olan Surface Pro 3 ses bakımından çok fazla tatmin edememişti. Bu nedenle yeni modelinde ilk artırılan özellik hoparlör oranı olmaktadır. Ayrıca Surface Pen iyileştirmeleri de dikkatlerden kaçmayan önemli bir yenilik olmaktadır. Reklamda özellikle müzikseverler için müzik oluşturma işlemlerinden bahsedilmekte ve vahşi doğa fotoğrafçılarına tableti nasıl kullanacakları tarif edilmektedir.
Bu yeni modelin Windows 10 işletim sistemi ile sunulacağı bilinmekte ve güç özelliklerine bakıldığında Intel karşımıza çıkmaktadır. Intel’in Core i7 ve Core i5 işlemcileri altıncı nesil M3 tabanlı olmaktadır. Yapılan teknoloji incelemelerinde oldukça profesyonel özelliklere sahip olduğu görülen Surface Pro 4 depolama seçenekleri ile de çok konuşulacağa benzemektedir. 128 GB hafızanın yanında 1 TB depolama alanına sahip modellerinin de bulunduğu belirtilmekte ve 899 dolar etiketi ile piyasalarda yer alacağı belirtilmiş olmaktadır. 8 mp kamerası ile ülkemizde satışa sunulması beklenmese de farklı ülkelerde piyasaların zorlu bir rakibi olacak gibi görünmektedir.

4 thoughts on “SURFACE PRO 4 İÇİN YENİ BİR TELEVİZYON REKLAMI YAYINLANDI

  1. SURFACE PRO 4 İÇİN YENİ BİR TELEVİZYON REKLAMI YAYINLANDI faydalı bir makale olmuş, Yalçın Doğan Elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir