İncelemeler

Cortana İos için dağıtıma sunuldu

Bir Microsoft yazılımı olan Cortona, popüler bir sesli asistan hizmeti olmakta ve test süresine dâhil olmuş kullanıcılar için uygulama aktif olarak kullanılabilir hale getirilmiştir. BU uygulama Windows işletimine sahip ve Windows Phone cihazlarında kullanıma sunulmuştu. Şimdilerde ise Cortana, İos için dağıtıma sunuldu. Son yıllarda yapılan çalışmalar göz önüne alındığında Microsoft’un en önemli yenilikleri arasında yer alan sesli asistan hizmetini kullanmak isteyen Android ya da İos işletim sistemine sahip cihaz kullanıcıları bu uygulamadan yararlanamamakta idi. Sadece beta sürümüne kayıt olan kullanıcılara bu özellik sunulmakta idi.

İos kullanıcıları için gelen teknoloji haberlerinde Cortana için Apple TestFlight uygulaması aracılığı ile kullanımlar mümkün olacaktır. Özellikle beta sürecinde kayıt olan kullanıcılar için e-postalarına Cortana’nın nasıl yükleneceği hakkında bir yol haritası gönderiliyor. Cortana henüz Türkçe’yi desteklemiyor. Ancak bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda kullanılabilecek yepyeni bir danışman hizmet olarak kullanıcı sayısı giderek artmaktadır. Sesli danışman hizmetinde istanbul escort verilecek Türkçe destek ile ülkemizde de bu özelliğin kullanılabileceği söylenebilir.

Genel olarak yapılan teknoloji incelemelerinde çok beğenilen bir uygulama olan Cortana, kişisel yardımcı olarak çalışıyor. Cihaz kullanımlarını kolaya indirgemek ve en çok kullandığınız özellikler hakkında daima haberdar olmanızı sağlayan özellikler bulunuyor. Dünya da olup bitenlerden haberdar olmanızın yanında günlük hayatınızı da yönetmek için bir yardımcı olarak bu programı kullanabilirsiniz. Cortana’ ya ne sorabilirim diye düşündüğünüzde bir sınırlama bulunmuyor. Hisse senetlerinin programlarını da sorabilirsiniz ya da saati anımsatmasını da isteyebilirsiniz hatta sohbet edebilirsiniz. Arama yapmak için Ali’yi evden ara, şeklide komut vermeniz yeterli olmakta ya da Babama kısa mesaj gönder komutunun yanında neredesin, komutunu tekrarlamanız halinde babanıza neredesin şeklide kısa mesaj ulaşacaktır. Oldukça mükemmel bir özellik olan Cortana için Android kullanıcıları da gün saymaya başladı.

5 thoughts on “Cortana İos için dağıtıma sunuldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir