İncelemeler

Chopper tasarımına sahip efsane e- bisiklet Archont

İçinizdeki motorcu ruha hitap eden bir tasarıma sahip elektrikli bisiklet modeli ile teknoloji dünyasına farklı soluk geldi. Chopper tasarımına sahip efsane e- bisiklet: Archont, hemen hemen herkeste olan motor tutkusuna hitap eden tasarımı ile dikkat çekmektedir. Araba tutkunlarının Ferrari sevdası gibi, motor tutkunlarının da chopper tutkusu bulunuyor. Hatta canavar gibi motorlar, şeklide tabirlerde kullanılır ve heybeti ile oldukça tarz bir imaj sağlar. Ancak motor yerine çok daha sessiz ve hafif bir modelden bahsetmek gerekirse Archot bisikletlerde mükemmel tasarımları ile motor tutkunlarına çok daha farklı bir tercih sunabilir.

Ono üreticisi tarafından üretilen bu bisiklette chopper görünümünün yanında elektrikli olması ile de oldukça farklı ve pratik kullanımlar sağlayacağı düşünülmektedir. Gelen teknoloji haberlerine göre tasarımı ile adından çokça söz ettirecek olan bu bisiklet, yüksek gidon tasarımı ve akü kısmının bulunduğu panel kısmı ile bir motor havasındadır. Bu tasarımı ile kaslı bir duruş sergileyen bisiklet, klasik model chopper motorların tasarımları aynı görünümü sunmaktadır. 55 kg olan ağırlığının yanında 3 metre olan uzunluğu ve seri selesi ile şık tasarımında karbon fiber, deri sele ve metal malzemelerde gözlerden kaçmıyor.

Elektrikli kısma bakacak olursak 7 KW özelliğe sahip bir elektrik motoru bulunmakta ve 74V 23Ah lityum iyot ünitesine sahip olmaktadır. Bu özellikleri ile pedal çevirmeden 100 km mesafe boyunca gidebilen Archont, maksimum 80 km hızla yol olmaktadır. Yapılacak teknoloji incelemeleri ile oldukça önemli başarılara imza atacağı ve oldukça pratik kullanımlara sahip olacağı düşünülüyor. Elektrikle çalışmayan modellerinde 2000 dolar olan fiyat elektrikli modellerde 10000 dolara çıkmakta ve farklı özelliklerin şık tasarımın piyasa fiyatı oldukça üst perdeden sunulmaktadır.

4 thoughts on “Chopper tasarımına sahip efsane e- bisiklet Archont

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir