Genel

Fossil Q Founder ile Android wear buluşuyor

Artık her alandaki cihazların akıllanmasını çok normal karşılamaya başladır. Çünkü artık teknoloji çağının zirvelerini yaşıyoruz. Akıllı saatler akıllı telefonlar kadar ilgi görmeye başladı ve her alanda firmalar akıllı saat üretimine koyuldu. Bu alanda gerçek bir saat markası olan Fossil Q Founder ile Android wear buluşuyor. Oldukça lüks modellere sahip olan marka bu alanda ilk akıllı saatini şık ve göz dolduran bir tasarımla sundu.

IP67 sertifikası ile sunulan akıllı saatler ayrıca 1 metreye kadar suya dayanıklı özellikler de sunuyor. Paslanmaz çelikten üretilen malzemesi ile bu alanda da kalitesini ortaya koyan Fossil bu modelinde 400 mAH kapasitesine sahip bir pil de kullanmıştır. Gelen teknoloji haberlerine göre 4 GB depolama alanına sahip olan saat, Bluetooth desteği sunuyor olsa da wi-fi desteğinden yoksun olması ile eksi bir puan alacak gibi görünüyor. Ekran çözünürlüğü hakkında henüz bir bilgi verilmese de 46 mm ölçüsünde bir ekran genişliğine sahip olduğu söylenebilir. Kordon ölçüsüne bakıldığında 22 mm kalınlık görülmektedir. Bu ölçülerin oldukça standart olduğu söylenebilir, bu sayede kordonun herkes tarafından kendi zevk ve beğenilerine özel değiştirilebileceği de bu bilgilerden anlaşılmaktadır.

Klasik saat modellerinde de uygun fiyat aralıkları bulunmayan saatin piyasaya çıkış fiyatları ise popüler markalarla yarışır durumda. Yapılacak teknoloji incelemelerinde benzer ürünlerle nasıl bir performans farklılığı olacağı tam olarak bilinmese de fiyat olarak üst düzey rakipleri arasında rekabet edeceği görülüyor. Amerika’da 299 dolar olarak belirlenen piyasa çıkış fiyatının İngiltere de 420 dolar olması da eleştirilebilecek farklı bir durum olacaktır. Uygulama yüklemek için telefon indirilen uygulamaların bluetooth ile akıllı saate yüklenmesi söz konusu olmaktadır.

2 thoughts on “Fossil Q Founder ile Android wear buluşuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir