İncelemeler

Apple beş farklı İphone 7 modeli deniyor

İphone 6 modellerinin piyasalara çıkmasından çok kısa bir süre sonrasında tüm piyasa İphone 7 modellerini tartışmaya başladı bile. Bu alanda çok farklı sızıntılar gelmeye başladı. Apple’ın bu alanda nasıl bir tasarım ve donanımsal özellikler kullanacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Son gelen sızıntılarda ise Apple beş farklı İphone 7 modeli deniyor, şeklinde olmakta ve kesin olan tek özelliğin benzersiz donanımlarla kullanıcılarının karşısına çıkacak olmasıdır.

En son piyasaya çıkan İphone 6S bir önceki modelin yükseltmesi şeklinde olmuştur. Bu durum göz önüne alındığında İphone 7 hakkında çok farklı özellikler beklenmiyor. 2016 yılının Eylül ayında tanıtımlarının yapılması beklenen İphone 7 için çalışmalar başladı gibi görünüyor. Gelen teknoloji haberlerine göre İphone 7 modelleri arasında en az beş farklı seçenek bulunuyor. Bu haberler Çin kaynaklı olmakta ve Apple’ın yeni amiral gemisi için tedarikçilerinin güçlerini karşılaştırarak yeni kararlar verecek gibi görünüyor. Sağlamlık alanında pek çok testten geçen İphone modellerinde su geçirmezlik özelliği ile kulaklık girişlerini kaldıracağı konuşuluyor. Kullanılması planlanan özellikler arasında çift kamera yapılandırması, parmak izi tanıma, çoklu Force Touch, kablosuz şarj teknolojisi, USB Typr-C kulaklıklar olmakta, bunun yanında Amoled ekranlar da bu sıralamalar arasında geçse de Apple daha önceki yaptığı açıklamalarda 2018 yılından itibaren bu ekranları kullanmaya başlayacağı belirtilmişti.

A10 yongası ile gelmesi muhtemel gibi görünün İphone 7’de 3 GB Ram bekleniyor. Sağlamlığına su geçirmezlik ekleneceği düşünülmekte ve ultra ince bir model beklentiler arasında yer almaktadır. Yapılacak teknoloji incelemelerinde yeni ekran panel teknolojisi tahmin ediliyor. Hızlı 3D depolama kapasitesinin yanında en çok gelen sızıntılar arasında Uygun fiyatlı İphone 7C modelinden de bahsediliyor.

7 thoughts on “Apple beş farklı İphone 7 modeli deniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir