Genel

TURKCELL VE ALCATEL-LUCENT İŞBİRLİĞİ İLE YENİ NESİL ŞEBEKE SERVİSLERİ

Teknoloji piyasası 2015’in son günlerini yaşadığımız şu günlerde oldukça hareketli olmakta ve akıllı cihazlar, donanımlar, bilgisayarlar ve tabletlerin yanı sıra iletişim alanında da yenilik haberleri geliyor. Bu alanda en yeni haberler arasında Turkcell ve Alcatel- Lucent işbirliği ile yeni nesil şebeke servislerinin kapısı aralanıyor. Bu alanda anlaşma sağlayan firmalar network kaynaklarını ve ICT özelliklerini eş zamanlı olarak kullanabilecek otomosyonlar geliştirerek özellikle kurumların ihtiyaçlarına yönelik çok daha hızlı yeni nesil servisler ortaya çıkabilecek gibi görünüyor.
Sektörde bir ilk olarak yola çıkan bu çalışmada, geliştirme ve test çalışmaları ile kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik özellikler üzerinde çalışmalar yapılabileceği söylenebilir. Bu alanda hedef kurumsal müşterilerin ICT yatırım maliyetlerini daha da düşürmek olacaktır. Yeni nesil şebeke servisleri sayesinde pazarda bulunan mevcut çözümlere karşı önemli birçok önemli bir rakip olabilecektir. Gelen teknoloji haberlerinde hem veri merkezi hem de şebeke sorunları açısından çözüm olabilecek bir sistem olması beklenen bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkan hizmetlerin firmalara verimlilik sağlayacağı söylenebilir.
Bu alanda Turkcell ülkemizde çok önemli teknolojiler sunmakta ve bu işbirliği ile çok daha önemli yeniliklerin gelmesi operatöre üstün şebeke özellikleri verecektir. Hali hazırda olan şebeke hizmetlerinin sanallaştırma çalışmaları olarak ta tanımlanabilen bu çalışmalar Nuage Networks vizyonu ile aynı doğrultuda olmaktadır. Yapılacak teknoloji incelemelerinden ortaya çıkabilecek sonuçlar merak ediliyor ve bu alanda firmaların nasıl bir verimliliğe ulaşabileceği de şimdiden tartışılmaya başlandı bile. Yeni teknolojilerin pazarda çok önemli bir çığır açabileceği düşünülüyor, bu doğrultuda atılan ilk adımlar sonrasında ise çalışmaların hızlı bir şekilde başlayacağı söylenebilir. Yeni nesil şebeke sistemi ile bu alanda yeni bir dönem başlayacağı da tahmin edilmektedir.

One thought on “TURKCELL VE ALCATEL-LUCENT İŞBİRLİĞİ İLE YENİ NESİL ŞEBEKE SERVİSLERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir