Genel

Süper Kask Skully Ar-1 satışa çıkıyor

Teknolojinin hayatımıza sunduğu kolaylıklar arasında bazı durumlarda çok önemli tedbirlerde yer alabiliyor. Motor kullananlar için Süper Kask Skully Ar-1 satışa çıkıyor, bu kask ile motorcuların arkalarını görmeleri mümkün olacaktır. Özellikle çok ciddi kazalardan korunmak için kullanılan kasklara eklenen donanımlar motor kullanmayı çok daha güvenli hale getiriyor. Kör nokta denilen arkadaki araçların geldiği açıları göremeyen motorcular çoğu zaman bu nedenlerle kazalar yapabilmektedir.

İndiegogo projesi olan ve yaklaşık olarak iki yıl öncesinde piyasalara çıkan Skully- 1 projesinin üretim aşaması tamamlandı ve dağıtımlara başlandı. Bu akıllı kaskın diğerlerinden ayrılan pek çok özelliği bulunuyor. Arka kısmında kamera bulunmakta ve motorcu dikiz aylarındaki kör nokta problemi bu kameralarla tamamen tarihe karışmaktadır. Arka kameraya ek olarak vizör bölgesindeki yeniliklerle dikkatleri çeken tasarımda navigasyon desteğinin bulunması da çok konuşulacak gibi görünüyor. Gelen teknoloji haberlerine göre Hud göstergelerinin yanında sağladığı bluetooth desteği ile de internet bağlantıları gerçekleştirebiliyor. Bu sayede hand free ile sesli görüşmeler yapılabiliyor hem de internet kullanımı ile OTA güncellemeleri alabiliyor.

Akıllı kask sağladığı bu destekler ile Skully AR-1 adı ile piyasalara çıkmaya hazırlanıyor. Beyaz ve siyah olmak üzere iki adet renk seçeneği ile piyasalara çıkmaya hazırlanan cihaz, teknoloji incelemelerinden de tam not almış gibi görünüyor. Ölçü olarak ise S-XXL arasında bir seçim sunulmakta ve şimdilik ön siparişler ile satışlar başlamış durumda olmaktadır. Fiyat olarak ise 1499 dolar belirlenmiş olmakta ve motor kullanıcılarının bu kaska büyük ilgi göstereceği beklenmektedir. Teknoloji gün geçtikçe hayatımıza daha fazla akıllı cihaz katmakta ve akıllanan cihazlarla günlük yaşantılarımız çok daha keyifli, konforlu ve rahat hale gelmektedir.

One thought on “Süper Kask Skully Ar-1 satışa çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir