Genel

Porsche, 60 bin aracını geri çağırdı

Lüks otomobilleri ile bilinen bir marka olan Porsche, 60 bin aracını geri çağırdığını açıkladı. Yapılan resmi açıklamalarda bu geri çağrılan araçların Macan Turbo ve Macan S modelleri odluğu belirtildi. Ve bu araçların geri çekilme nedeni olarak ise yakıt borularında kaçak olma ihtimallerinin olduğu kaydedildi

Şirket yetkilileri tehlikeli durumun olmadığını ancak araç kullanımlarında benzin kokusu oluşması durumunda aracın tamamen kapatılarak en yakında olan Porshe servisinden yardım istenmesi gerektiğini istedi. Gelen teknoloji haberlerinde oluşan arızanın ücretsiz olarak düzeltilmesi için çalışmalar yürütüleceği belirtiliyor.

Almanya’da bu arızanın bulunduğu otomobil sayısının 3 bin 461 olduğu da yapılan açıklamalarda belirtilmekte ve bu geri çağırılma olayının şirket tarihinde bir ilk olduğu vurgulanmaktadır. Son dönemlerde bu tip haberlere çokça rastlanmakta ve son olarak Volkswagen, Toyota gibi dev firmalarda yapılan teknoloji incelemelerinde oluşan eksiklikler nedeni ile bazı araçlarını geri çağırmıştı. Bu tip büyük markalar saygınlıklarını koruma amacı ile en küçük hatayı dahi kabul etmemekte ve kaliteli gereği yapılan hataları ücretsiz olarak tamir etmektedir.

2 thoughts on “Porsche, 60 bin aracını geri çağırdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir