Genel İncelemeler

HUAWEİ, XİAOMİ’NİN TAHTINI ELİNDEN ALDI

Akıllı telefon piyasasının Çinli liderlerinden olan Xiaomi bugünlerde Huawei ’ye liderliğini kaptırmış gibi görünmektedir. Huawei, Xiaomi ’nin tahtını elinden almış olmakta ve son dönemlerde satışlarda birinci sıralarda yer almaktadır.
Piyasaya çıktığı ilk günlerden bu yana popülaritesi giderek artan bir marka olan Xiaomi, sadece üretildiği ülkede değil tüm dünyada önemli satış başarılarına imza atmıştır. Liderlik unvanını bu başarıları ile elde eden Xiaomi, gelen teknoloji haberlerinde bu liderliği Huawei’ ye kaptırmış durumda. Canalys araştırma şirketinin son yaptığı araştırmalarda yüzde 81’ lik büyümesi ile Huawei artık satış listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır.
Bu durumdan memnun olmayan Xiaomi yetkililerinin yeni ataklarla piyasada kaybettiği yeri almaya çalışacağı düşünülmektedir. Yapılan teknoloji incelemelerinde sadece üst düzey telefonlar da değil, giriş ve orta düzey akıllı cihazlarda da önemli satış başarılarına sahip olan markanın yeni dönemlerde kaybettiği satış başarısını geri alabilmek için farklı çalışmaları içine gireceği ve rekabetin iyice kızışacağı tahmin edilmektedir. Bu durum en çok kullanıcılara yarayacak gibi görünmekte, daha üst düzey telefonlara daha ekonomik fiyatlarla sahip olabileceğiz denilebilmektedir.

2 thoughts on “HUAWEİ, XİAOMİ’NİN TAHTINI ELİNDEN ALDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir