Teknoloji

Yerli AMOLED Ekran Üretimi Başlayacak

Türkiye AMOLED Ekran Üretecek

Türkiye sürekli gelişen ve dünya üzerinde yapılan ciroların büyük çoğunluğunu ele geçirmiş durumda olan teknoloji alanında yeni yatırımlar yaparak ülke ekonomisinde sıçrama elde etmek istiyor. İşte bu anlamda üretime geçilecek ürünlerden birisi AMOLED ekran!

Nedir bu AMOLED ekran?

Esneklik özelliğiyle ön plana çıkan AMOLED ekranlar oldukça zarif görünüşleri ve dikkatleri üzerine toplayan kaliteli yayın vermesiyle tüketicileri cezbeden enerji verimliliği oldukça yüksek LCD ekranlar gibi arka plan aydınlatmaya ihtiyaç duymayan ekranlardır.

Bilim sanayi ve teknoloji bakanımız Sayın Fikri Işık tarafından yapılan TÜBİTAK ilk yerli AMOLED ekranı üretecek başlıklı açıklama sonrası Tübitak üretim için çalışmaları hızlandırdı.

Sayın Bakan Mart ayından bu yana AMOLED ekran üretmek için girişimlerimizi ve ARGE gücümüzü son hız kullanmaktayız ve oldukça verimli ilerlemeler kaydettik diyerek, sevindirici haberin mutlu sona yakın olduğunu belirtti.

tübitak amoled ekran

Yerli üretim AMOLED ekranlara talipler şimdiden kapıya sıralanmış durumda!

TÜBİTAK konu ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenmekte olan AMOLED ekranların ilk müşterisinin Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanlığı olduğunu kaydetti.

Tübitak tarafından üretilecek olan AMOLED ekranların 320 x 240 Piksel olacağı ve piyasada mevcut halde satılan daha gelişmiş AMOLED ekranlarla henüz yarışamayacak durumdadır. Piyasa şartlarından dolayı ürünü geliştirme çalışmaları hız kesmeden devam edilecek ve önümüzdeki yıllarda AMOLED ekran sektöründe Türkiye söz sahibi bir ülke olabilecektir.

3 thoughts on “Yerli AMOLED Ekran Üretimi Başlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir