İncelemeler Teknoloji

Sony’den Kullanıcılarına Özel Android Marshmallow Deneme Programı

Sony, Android Marshmallow’a henüz geçmemiş olan Xperia kullanıcıları için Android 6.0’ı deneme fırsatı sunmakta.

Android 6.0 Marshmallow, Ekim ayından itibaren dağıtılmaya başlandı. Fakat ne yazık ki aradan birkaç ay geçmesine rağmen henüz 6.0 güncellemesi almış olan cihazların sayıları oldukça az diyebiliriz. Şu an için güncellemeyi almış olan cihazların neredeyse tamamı, firmaların amiral gemisi olarak adlandırılabilecekleri modellerdir.

Xperia Z5 de bunlardan sadece biri, Sony cephesinin amiral gemisi olan Xperia Z5, birkaç gün öncesinden Android Marshmallow güncellemesini almaya başladı. Diğer Xperia cihazları olan Z2, Z3 ve Z3 Compact cihaz sahiplerinin güncelleme için biraz daha beklemeleri gerekmektedir. Ama Sony, bu modelleri kullanmakta olan kullanıcıları da düşünmüş.

Google Play Store’a Xperia Beta Program isimli uygulamayı koyan Sony, eklemiş olduğu bu uygulama ile Xperia Z2, Z3 ve Z3 Compact kullanıcılarına da Android 6.0’yı deneme fırsatı sunmakta. şuan için eklenmiş olan uygulama belli bir bölgede kullanıma sunulmuş durumda ve kullanıcı sayısında da bir kısıtlama söz konusudur. ( yani ülkemizde program kullanıma sunulur mu veya sunurlsa kaç kişi bu programdan yararlanabilir henüz bilemiyoruz. )

Buna karşın eğer bir Xperia Z2, Xperia Z3 ya da Xperia Z3 Compact sahibiyseniz ve Android 6.0’ı çok merak ediyorsanız sadece bu ayın sonuna kadar beklemeniz gerekmektedir. Zira Xperia Z5 için Android 6.0 dağıtımlarına öncelik olarak ülkemizden başlamış olan Sony, ay sonuna kadar saymış olduğumuz diğer modellere de Android 6.0’ın geleceğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir