Teknoloji

Sahte Şarj Aleti Can Aldı

Zaman zaman sizlere batarya patlamaları ve şarj cihazlarının arızalanmalarıyla oluşan olayları haberlerimiz de sunuyoruz. Gerçekten bu olay dikkat edilmesi gereken bir konu.

Amerika’nın Texas eyaletin de bu riske aldırış etmeyen Gabrielle Samuels isimli genç kız, iPhone telefonunu uyurken şarj ederken hayatını kaybetti. Sahte şarj aletinden dolayı kaynaklanan ölümün sebebi ise sahte şarj aletinin yarattığı kaçak akımla birlikte beyni yanmış. Erkek arkadaşının arayıp ulaşamaması sonucunda Gabrielle’nin evine gitmiş ve acı sonla orda karşılaşmış, kız arkadaşı Gabrielle’i kısmen yanık bir şekilde ölü olarak bulmuş.

Bu olay ise Amerika Polisini alarma geçirmiş. Kaçak akıma sebep olan sahte şarj aletinin nereden satın aldığı hakkında araştırmalar devam ediyor.

Sahte Şarj Aletleri Kullanmayın!

Teknoloji her ne kadar güvenli bir şekilde gelişse de para avcıları az bir kar için güvenlik önlemi olmayan aksesuarlar üretiyorlar. Cep telefonunda dikkat edilmesi gereken iki husus batarya ve şarj aleti bu konuda çok hassas olmanız önemli, kesinlikle sahte şarj aletleri kullanmayınız belli standartlıkları belirten bandrollü ürünleri ve güvenilir markaları tercih ediniz. Birkaç lira için paha biçilemez canınızı tehlikeye atmayın!

2 thoughts on “Sahte Şarj Aleti Can Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir