Teknoloji

Playstation 4 için Ps2 Desteği resmen onaylandı

Oyun konsolu piyasasında oluşan yenilikler kullanıcılarının yüzünün güldürmeye devam ediyor. Özellikle Xbox One için Microsoft’un sunduğu yenilik oldukça önemli bir adımdı. Xbox 360’a doğru bir uyumluluk açıklaması yapılmıştır. Bunun ardından gözler Sony’ye çevrilmişti. Bu bağlamda Playstation 3 oyunları için Playstation 4’e uyumluluk bekleyen oyun tutkunları çok daha özel bir yenilikle karşı karşıya. Playstation 4 için Ps2 Desteği resmen onaylandı. Bu sayede Playstation2 oyunları emülatör ile Playstation 4’te çalışabilecektir.

Planlı bir şekilde açıklanmayan bu haber kullanıcılara adeta sürpriz oldu. Euragamer’a kod gönderilmiş ve Special Edition Star Wars Battalefront oyunu için alınan kad ile yayıncılar indirilen tüm oyunlarda Playstation logosunu göründü. Bu oyuncular için çok büyük sürpriz oldu. Super Star Wars, Star Wars: Bounty Hunter, Star Wars: Racer Revenge, Star Wars: Jedi Starfighter oyunlarının tümünde aynı logoyu bulmak mümkündür. Gelen teknoloji haberlerine göre Dual Shock 4 kontrolcüsü Memory Card içinde sanal bir alan oluşturmakta idi. Bu kontrolcü de yer alan dokunmatik yüzeyler üzerinde de değişiklikler yapıldı. Select ve Start tuşları sağ ve sol alanlara konumlandırıldı.

Ayrıca Emülatör oyunların çözünürlüğe upscale etmesi de Dijital Foundry tarafından tespit edilen başka bir özellik olmaktadır. 512*448 ya da 640*448 gibi oluşan çözünürlükler yeni oyunlarda 1292*896 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu teknoloji incelemelerinin ardından oyunda yapılan bu yenilikler piyasa içerisinde bomba etkisi yaptı. Bu yeniliklerin ardından Sony ekibi resmi olarak çalışmalarını açıklamak zorunda kaldı. Playstation 4 üzerinde çalışmalar yapılmakta ve Playstation 2 oyunlarının oynanabilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Bu durumda playstation 2 için 1850 adet oyun olduğu düşünülecek olursa, Sony’nin yaptığı bu atakla çok konuşulacağı söylenebilir.

4 thoughts on “Playstation 4 için Ps2 Desteği resmen onaylandı

  1. Playstation 4 için Ps2 Desteği resmen onaylandı faydalı bir makale olmuş, mert özdemir Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim