İncelemeler Teknoloji

HTC’NİN YENİ GÖZDESİ A9 NELER SUNUYOR?

Gündeme İphone 6 benzerliği ile gelen HTC ’nin yeni gözdesi A9 üst seviye cihazlara göre bir kademe düşük özellikleri ile amiral gemisi cihazlar arasında oldukça uygun fiyatlı bir alternatif olacak gibi görünmektedir. Tasarımı oldukça ince ve zarif olan cihazda önceki modelde kullanılan kavisler olmamakta ve BoomSound hoparlörlere de tasarımda yer verilmemiş.

Hoparlörler cihazın alt kısmında yer almakta ve ön kısmında ise parmak izi okuyucusu bulunmaktadır. Ana kamerada çift tonlu led flash bulunmakta ve daire şekli ile İphone 6’yı hatırlamaktadır. 5 İnç ekranı ile oldukça geniş bir ekrana sahip olan cihaz, parmak izi güvenlik alanında beş adet parmak izi alternatifi kabul etmektedir. Gelen teknoloji haberlerinde 8 çekirdekli olduğu belirtilmekte ve Snapdragon 617 yonga seti cihazda kullanılan diğer bir ayrıntı olmaktadır.

1,5 GHZ işlemci hızına sahip cihaz, 2 GB Ram kullanıldığı ve 16 GB depolama alanının bulunduğu bir model ve 3GB Ram kullanılan ve 32 GB depolama alanı kullanılan farklı bir modelle kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. 13 mp arka ve 4 mp ön kameraya sahip olmaktadır. Yapılan teknoloji incelemelerinde 4K video kaydı olmadığı görülmekte ancak ara yüz olarak oldukça basit ve temiz bir tasarım kullanılmıştır.

One thought on “HTC’NİN YENİ GÖZDESİ A9 NELER SUNUYOR?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir