Teknoloji

HONDA’NIN YENİ NESİL ELEKTRİKLİ ARACINI AÇIKLADI

Yeni nesil enerji sistemleri artık dünyanın pek çok ülkesinde kullanılmaya başlandı. Bunlardan en popüleri elektrik enerjisinin otomobil yakıtı olarak kullanılması olmakta ve çok daha ucuzu, çok daha fazla yol yapabilen elektrikli otomobillerin giderek artan kullanımları bulunmaktadır. Bu alanda Honda’nın yeni nesil elektrikli aracının adı açıklandı. Yeni nesil otomobil hakkında geçtiğimiz günlerde bazı sızıntılar olmuştu.

Bu teknoloji haberlerine göre otomobilin satışına ilk olarak Amerika’da başlanılacağı belirtilmektedir. 300 millik menzile sahip olacağı haberleri de oldukça dikkat çekici özellikleri arasında yer almaktadır. Bugünlerde yapılan resmi açıklama ile bu yeni otomobilin adı da açıklanmış olmaktadır. Honda Clarity Full Cell, adı ile piyasaya çıkacak olan bu yeni aracın Japonya ve Amerika’da satış fiyatları da belirtilmiştir.

Yapılan teknoloji incelemelerinde tarzı, yakıtı ve fiyatı ile oldukça iddialı olacağa benzeyenHonda Clarity Full Cell, Amerika’da 63bin 610 dolar olacağı belirtilmiş, Japonya da ise 7.6 milyon yen olacağı duyurulmuştur. Yeni nesil otomobillere oldukça fazla rağbet bulunmakta; çevreci, tasarruflu bu araçların diğer araçlara göre enerji dolum tesisi ve fiyat dezavantajları alım gücünü de etkilemektedir.

One thought on “HONDA’NIN YENİ NESİL ELEKTRİKLİ ARACINI AÇIKLADI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir