Teknoloji

Apple’den yeni iddia!

Her ne kadar Apple gizli tutsa da, şirketin VR ve AR teknolojileri üzerine çalıştığı biliniyor. DİGİTİMES’A göre Apple, karma gerçeklik (XR) başlığı için sona yaklaştı. İlk aşamada sınırlı sayıda üretileceği belirtilen ürün, ticari pazarda boy gösterecek.

Apple karma gerçeklik (XR) başlığı, 2023 yılında tanıtılabilir

Birkaç yıldır artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve karma gerçeklik ürünleri üzerinde çalışma yürüten Apple, bazı teknik sorunlar ile karşı karşıya kaldı. 2022 yılı içerisinde tanıtılacağı iddia edilen XR başlık, yaşanan aksaklıklar nedeniyle bir sonraki yıla ertelendi.

APPLE’IN karma gerçeklik cihazı ile ilgili yeni bir rapor yayınlandı. Üretimin Mart 2023’te başlayacağı belirtilen raporda, nisan ayında tanıtımı yapılacağı belirtiliyor. İlk üretimin çok sınırlı olduğu ve APPLE’IN yeni ürününü yüksek fiyat etiketiyle sunacağı düşünülüyor.

Önceki tahminler, cihazın yıllık sevkiyatının 2.5 milyon adede ulaşacağını söylüyordu. Ancak sızdırılan bilgilere göre, yıllık sevkiyatı yaklaşık 700 ile 800 bin aralığında olacağı kesinleşti.

Ünlü analist KUO, ön siparişlerin 2023’ün ikinci çeyreğine kadar başlamayacağını ve sevkiyatların Haziran ayında WWDC’YE kadar başlayacağını öne sürdü. DİGİTİMES’İN bugünkü raporu, KUO tarafından açıklanan detaylar ile önemli ölçüde benzerlik gösteriyor.

İlk kulaklığın üretimindeki düşük karlılığa rağmen, APPLE’IN üretim ortaklarının gerçekleştirilen projede çalışmaya gönüllü olduğu belirtiliyor. Teknik anlamdaki yeterliliğini kanıtlamak isteyen şirketler, APPLE’IN marka bilinirliği sayesinde finansal sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabiliyor.

Siz Apple karma gerçeklik başlığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir