Sosyal Medya

Zuckerberg 2015 İlk Çeyrek Raporunu Açıkladı

Facebook, Instagram ve WhatsApp‘ın sahibi olan Mark Zuckerberg, Facebook hesabından 2015 yılının ilk çeyrek raporunu paylaştı.

Bu değerlere bakacak olursak Facebook’ta ayda 1.44 milyar aktif kullanıcı, WhatsApp’da bu yazımızda duyurduğumuz üzere 800 milyon aktif kullanıcı, Facebook Messenger’da 600 milyon aktif kullanıcı ve Instagram’da ise 300 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmış. Ayrıca aylık 700 milyon kullanıcı ise Facebook gruplarında aktif olarak yer almış.

facebook-2015-ilk-ceyrek-rapor

Bunlarla bitmeyen istatistiklere göre tüm platformlarda günde toplamda 45 milyar mesaj gönderimi, 4 milyar da video izlenimi yapılmış.

Bu istatistiklerde Facebook‘un ücretsiz internet projesi olan ‘internet.org’ üzerinden toplamda 800 milyon kişi internete erişmiş. (Ayakta alkışlanacak başarı. Hizmet Avrupa’ya da sunulduğu zaman bakalım bu sayıda ne kadar artış olacak. Bkz: Facebook’un Ücretsiz İnterneti Avrupa’yı Da Kapsayacak)

Böyle bir rapora böyle de bir reklamveren sayısı yakışır. Toplam reklamveren sayısı ise 2 milyon.

İlk çeyrek için oldukça başarılı bir istatistik sunan Mark Zuckerberg, bakalım ilerleyen zamanlarda ne gibi yeniliklerde bulunacak ve bu rakamları daha yükseğe çekecek.

One thought on “Zuckerberg 2015 İlk Çeyrek Raporunu Açıkladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir