Sosyal Medya

Pinterest Hesabının Youtube İçin Önemi

Bildiğiniz gibi sosyal medya Youtube için son derece önemlidir. Sosyal mecraların kullanımı sayesinde kanalınızın abone sayısını artırabilir ve dilediğiniz gibi popülerliğinizi çok daha kısa süreye indirgeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey, tüm sosyal mecralara üye olmanız olacaktır. Daha önce Instagram, Twitter ve Facebook ile ilgili detayları sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise Pinterest hakkında bahsedeceğiz. Artık istediğiniz gibi farklı platformlardan da takipçi kazanabileceksiniz.

Bildiğiniz gibi Pinterest çok büyük bir pin paylaşım platformudur. Yani burada özgün fotoğraflarınızı paylaşabilir ve belli kategoriler halinde diğer insanların görmesini de sağlayabilirsiniz. Video çektiğiniz esnada çok ilginç veya göze çok hoş gelen kareler yakalayabilirsiniz. Bunları milyonlarca kişi ile paylaşabilir ve onları Youtube’a yönlendirebilirsiniz. Bunun nasıl olacağını hala anlamadıysanız, kesinlikle yazımızı sonuna kadar incelemelisiniz.

Pinterest İle Abone Sayınız Artar

Youtube kanalınız için hemen şimdi Pinterest hesabı oluşturabilirsiniz. Bildiğiniz gibi son dönemlerde daha da yaygın bir hale gelen Pinterest, sizin için son derece önemli bir mecra olacaktır. Öncelikli olarak söylemeliyiz ki burada milyonlarca kişi bulunmaktadır. Herkes kendisinin ilgi alanı olan kategorileri seçmekte ve onlarla ilgili pinleri görmektedir. Bu teknoloji, kitap, müzik olabiliyorken, aynı zamanda el işleri, motor, otomobil, bisiklet, Youtube farklı kategoriler de olabiliyor. Bu nedenle öncelikli olarak video çektiğiniz esnada fotoğraf almayı kesinlikle unutmamalısınız.

Video çekerken bulunduğunuz ortamda bol bol fotoğraf çekmelisiniz. Mümkünse görüntü kalitesi Full HD olan bir kamera kullanın. Bu sayede daha net kareler oluşturabilir ve bunları ilgili kategorilerde paylaşabilirsiniz. Böylece ilgi alanı sizin paylaştığınız kategori olan bir kişi özgün resminizi görebilir ve onun için eklediğiniz açıklamaları dikkate alabilirsiniz. Bu sayede doğrudan Youtube kanalınıza gelebilir ve size abone olabilir. Bununla birlikte kazancınız daha da yukarılara çıkar.

İzlenme Sayınızda Artış Meydana Gelir

Pinterest üzerinde paylaşacağınız özgün ve ilgi çekici pinler, açıklamaları ve profiliniz sayesinde doğrudan Youtube videolarınıza izleyici çekebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmediğinizi çok iyi biliyoruz. Bu nedenle aşağıdaki yönlendirmeleri okumalısınız.

  • Pinterest üzerinde paylaşacağınız herhangi bir pin ile profilinizin dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. Böylece sizinle aynı kategoriye bakan bir kişinin paylaşımınızı görüp profilinize gelme ihtimalini yükseltebilirsiniz.
  • Profilinize gelen bir kişi çok daha kaliteli ve ilgi çekici paylaşımlarınızın olduğunu görecektir. Böylece sizin paylaşımlarınızı daha yakından takip etmek isteyecektir. Profilinizde ilişkilendirmiş olduğunuz Youtube hesabına tıklama ihtimalinin %50 olduğunu düşünürsek, doğrudan kanalınıza gidecektir.
  • Kanalınıza giden bir kişi daha kaliteli içeriklerinize ulaşmak için videolarınızı gezmeye başlayacaktır. Bununla birlikte izlenme sayısında yukarı yönlü bir değişim gözlenecektir. Sonuç olarak çok ufak da olsa Pinterest size olumlu bir etki yapacaktır. Bunu dikkate alarak kesinlikle bir hesap oluşturmalı ve aktif olarak kullanmalısınız. Böylece son derece avantajlı bir konuma geçmiş olabilirsiniz.

Yukarıda Youtube için Pinterest’in önemi hakkında bahsettik. Çok küçük bir etkisi de olsa sizin daha da kısa sürede popüler olmanızı, daha kısa sürede kazanmaya başlamanızı ve hedefinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle söylemeliyiz ki önemsiz, etki etmez, hiçbir işe yaramaz gibi düşüncelere kapılmadan yolunuza emin adımlar ile ilerlemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir