Nasıl Yapılır

ÖSYM Mobil Nasıl Kullanılır

ÖSYM harika bir yenilik yaptı ve “ Android” cihaz olarak telefonlarda kullanılmaya başlandı. Daha önce bütün işleri Resmi site üzerinden yapan ÖSYM, artık bu kararından vazgeçti ve Mobil cihazlar üzerinden kullanılmaya açıldı. ÖSYM, Android işletim sistemi odaklı olan bir uygulama geliştirdi. Gerçekten çok rahat bir kullanım ve kafanızı karıştırmaya şekilde düzenlenen iç dizayn özellikleriyle beraber, artık rahatça Sına sonuçlarına bakacaksınız.
ÖSYM Mobil, kullanım olarak çok rahat. Hatta siteden daha az bir süre içinde girmiş olacaksınız. TC numaranız ve sistem Şifrenizle beraber, hızlı bir şekilde işlem menüsüne girecek ve burada dilediğiniz sınav sonucuna bakabileceksiniz. ÖSYM bu sistemle beraber, sınav sonuçları zamanlarında, herkesin bir anda aktif olması yüzünden, site çöküyordu. Ama artık Mobil uygulama sayesinde rahatlayacak olan ÖSYM, bu sayede Öğrencilerinde kalbini kazanacak.
Aslında ÖSYM gibi büyük bir siteden bu hamle bekleniyordu. Ama ne yazık ki gelmiyordu. Bunun elbette çeşitli nedenler olabilir. Telefonlarda belki güvenlik açısından sorunlar çıkabileceğini düşünen, ÖSYM bu kararı almış olabilir. Ama Androidle yapılan anlaşma sayesinde, bu prüzler de ortadan kalktı ve Mobil cihazlar üzerinden rahatça artık ÖSYM sitesine giriş olacak.

2 thoughts on “ÖSYM Mobil Nasıl Kullanılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir