Nasıl Yapılır

Dropbox Nedir? Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin bu kadar çok gelişmesi ve içimize girmesi ile birlikte, bilindiği üzere insanlar özel anlarının resimlerini çekip, kolayca videoya kaydedebilmekte. Durum böyle olunca, resimleri, videoları veya dosyaları depolamak için çeşitli cihazlara veya servislere ihtiyaç duyarız.

İşte bu servislerden biri olan Dropbox, bu yazımızın konusunu oluşturmaktadır. Dropbox bir paylaşım ağıdır ve en büyük veri depolama merkezlerinden biridir. Kullanıcılarına yıllardır sorunsuz ve güven veren bir hizmet sunan Dropbox, bu alandaki en iyi servislerden biridir. Tahmin edersiniz ki, özel dosyalarımızı paylaşacağımız bu servislerin güvenilir olması büyük önem taşımaktadır. İşte bu aşama da, bu alandaki bir çok web sitesi söz konusu güvenilirlik olunca elenmektedir. Dropbox alternatifi olan diğer depolama servisleri ise; Google Drive, Yandex Disk ve Box servisleridir.

Sıfır bilgi sistemini kullanan Dropbox’ın en büyük özelliklerinden biri de, kullanıcılarının şifrelerini sunucuların da depolamamasıdır.

Yazı Başlıkları

Peki Dropbox Nasıl Kullanılır?

Dropbox.com sitesine girerek önce bir üyelik oluşturuyoruz. Üyelik oluşturduktan sonra, Dropbox’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Dosyalarınızı buraya upload edip, paylaşma linkini alıp dilediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz. Masaüstü uygulaması da bulunan bu servis ile, dosyalarınızı daha düzenli bir hale getirebilir ve siteye girmek zorunda kalmazsanız. Dropbox, başlangıçta 2gb depolama alanı veriyor. Yalnız bu alanı yükseltmek de sizin elinizde. Dilerseniz ücretli üyelik alıp depolama alanını genişletebilirsiniz. Ücretsiz olarak yükseltmek istiyorsanız, servisin sizden istediklerini yapmalısınız (arkadaşlarınıza önerme vs.)

One thought on “Dropbox Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir