Nasıl Yapılır

Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirme

Tüm bilgisayar türlerinde olduğu gibi mobil cihazlarda da sıkça karşılaşan kayıp veriler, çok can sıkıcı bir durumdur. Önemli verileriniz, resimleriniz veya müzik dosyalarınız, normal bilgisayarlardaki dosya korumasına göre, özellikle de android işletim sistemlerinde, çok basit şekilde silinebiliyor. Telefonunuzun hafıza kartına kayıtlı kısa mesajlar ve rehber bilgileri bile tek bir tuşla silinmektedir. Android işletim sisteminde silinen dosyaların, geri kurtarılması mümkün değildir. Ancak telefonu bir bilgisayara bağlayarak, doğru program ile tüm silinen verilere tekrar kavuşabilirsiniz.

  • Android’de silinen dosyaları geri getirme işlemi için önerilecek en iyi program, 7-Data Recovery’dir.
  • Uygulamanın sitesinden indirip, kurulum işlemini gerçekleştirelim.
  • Android cep telefonumuzu USB ile bilgisayara bağlayalım ve ayarlar menüsünden geliştirici seçeneklerine girerek, hata ayıklama moduna alalım.
  • Şimdi 7-Data Recovery programını açalım ve basit arayüzü ile karşılaştıktan sonra, android kurtar menüsüne tıklayalım.
  • Çok kısa bir sürede programımız, android cep telefonumuzu tanıyacaktır. Bir sonraki adımda, telefonumuzun sürücüsünü seçip, ilerliyoruz.
  • Tarama işlemi bittiğinde telefonumuzdaki klasörler ekrana gelecek ve buradan araştırma yapmak istediğimiz klasörlerin kutucuklarına tıklayıp, kaydet butonuna basalım.

Ayrıca RAW dosyalar klasörünü de seçmekte silinen resimler için fayda var. Son adım olarak kurtarılabilen dosyaların, nereye atılmasını istediğimizi soracaktır. Bu adımı da geçtikten sonra tarama işlemi başlar ve sağlam olarak bulduğu dosyaları kurtarmaya başlar. İşte Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirme bu kadar kolay.

 

2 thoughts on “Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir