Nasıl Yapılır

Android Telefonlarda Tuş ve Mesaj Kısmındaki Titreşimi Kapatmak

Android Cihazlar, özellik olarak son derece kapasiteli bir donanım sunar. Aynı zamanda, Android cihazların kendisinde yüklü olan bazı özellikleri kullanmayabilirsiniz. Mesaj ve Tuş Titreşim Sesini Nasıl? Kapatırım sorusunu çok duymaktayız. Aslında bu son derece basit bir işlem. Mesaj yazarken telefonda Titreşim sesinin olması, bazılarını kızdırmakta. Yada tuşlara dokunduğun zaman gelen Titreşim sesi, bazıları tarafından sevilmeyebilir. Bu nedenle, kapatmak gerekir.

Titreşimi Kapatma Nasıl Yapılır

Tuşlardan ve Mesaj yazarken gelen Titreşim uyarmasını kapatma yöntemleri vardır. Ama bilmeyenler için tekrar edelim;

Ayarlar menüsüne gelin

Ses- Dokunmalı Sesler ve Geri Bildirim

En son geldiğiniz bölümde yer alan bu seçeneği pasif yaparsanız sorun çözülür. Titreşimi kapatma konusunda bu adımlar izleyerek, kısa yoldan Titreşim sesini kapatmış olursunuz. Android cihazdan gelen Titreşim sesiniz bazıları severken, bazıları üzerinde olumsuz etki yapar. Parmak uçlarını Titreten bu Özellik, bazılarının eline baskı yaptığı için sevilmez. Genel olarak kapatmak isteyenlerin sayısı çok. Çünkü, Batarya durumunu da olumsuz etki yapmakta . Şarj ömrünü azaltan bu özellik. Android Cihazlarda sorunlar çıkarmakta.

Ayarla kısmında yer alan “ Ses” bölümünden, artık kolay işlemlerle ses düzeyleri ayarı yapılabilir. Ses karmaşasını engellemek ve Titreşim gibi değişik sesler kapatmak için Ayarlar-Ses menüsüne gelin. Telefonda istenmeyen türden olan her türlü sesi ve Titreşimi bu sayede kapatarak, kolayca Telefon özelliklerinden faydalanmış olursunuz.

 

One thought on “Android Telefonlarda Tuş ve Mesaj Kısmındaki Titreşimi Kapatmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir