Nasıl Yapılır

Android’de Uygulamaları Yedekleme

Android marketteki bazı uygulamaların zaman içerisinde popülerliğini yitirmesi sebebiyle, kaldırılması söz konusudur. Ayrıca cihazınızın otomatik güncelleme seçenekleri sebebiyle, bazı özelliklerinden dolayı eski sürümlere ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu durumları kontrol altına almak için uygulamaların yedeklenmesi en doğru işlemdir.

Android’deki uygulamalar nasıl yedeklenir sorusuna, konusu gereği başarılı bir uygulama olan File Expert ile cevap vereceğiz. Uygulamayı android marketten kolayca bulabilirsiniz. Uygulamayı cep telefonunuza indirip kurduktan sonra ekranda telefonunuzdaki tüm dosyaların sınıflandırılarak tutulduğu bir arayüz gelecektir. Bu arayüzden uygulamaları seçip, cep telefonunuzda yüklü uygulamaların listesini görebileceksiniz. Her uygulamanın simgesinin yanında, seçme kutucuğu bulunur.

Buradan yedeklemek istediğiniz uygulamayı işaretleyin. İlerleme butonuna basarak yedeklemenin nereye yapılacağına karar vermelisiniz. Bulut yedekleme seçenekleri ve yerel sürücü seçeneğini belirleyin. Yedeklemenin neresi olduğunu belirledikten sonra yetkilendirme isteyecektir. Yetkilendirme seçeneklerinden 10 dakika hatırla seçeneğini seçip yedekleme işlemine başlayabilirsiniz. Artık yeni bir pencere açılacak ve yedeklediğiniz uygulamalar listelenecektir. Ana dizin üzerindeki /backup_apps/ klasörü yedeklemenin oluşturulduğu alandır. Bu klasöre erişerek istediğiniz uygulamayı tekrar sisteme yükleyebilirsiniz.

2 thoughts on “Android’de Uygulamaları Yedekleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir