Nasıl Yapılır

Android Cihazlar Nasıl Güvenli Modda Başlatılır

Masaüstü bilgisayarların, sahip oldukları işletim sistemi modu olan güvenli mod, android işletim sistemlerinde de bulunmaktadır. Güvenli modun, genellikle sistemin kurtarılması işlemi için kullanıldığı biliniyor.

Android cihazlarda da, bazı ayarlar veya uygulamalar sebebiyle, çalışma hatta açılma sorunları yaşanabiliyor. Android telefon güvenli mod ile başlatılarak, kötü gidişata sebep olan uygulama veya sebep olan ayarı düzeltebilirsiniz.

Android telefon güvenli modda başlatma için, telefon veya tablet kapalı iken başlatma ya da açılış düğmesine basılı tutun. Ekranda logo göründüğünde, ses açma ve kapatma tuşlarına aynı anda basın. Android 4.1 ve daha eski sürüme sahip modeller, bu şekilde güvenli modda başlamaktadırlar.

Android 4.1’den sonraki sürümlerde, kapatma düğmesine basıldığında ekranda çıkan listedeki “Cihazı Kapat” seçeneğine uzun süreli şekilde basıldığında, cihazın güvenli modda açılıp açılmaması için onay istemektedir.

Android Güvenli Modda Başlatma

Android işletim sistemi “Gingerbread” tabanına sahip sürümünde ise açılış esnasında, genellikle telefonun yan tarafında bulunan ve ayarlar menüsünü açan tuşa basılarak, güvenli modda başlatmak mümkündür.

Bir nasıl yapılır yazımızın daha sonuna geldik. Umarız ki faydası olmuştur. Sorularınıza yorum atarak cevap bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir