Mobil Teknoloji

Samsung Satışlarındaki Hızlı Düşüş

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinin ardından ilk olarak Apple ile başlayan bu akıllı cihaz furyası giderek hayatımızı sarmış durumda. Apple’ın ardından son dönemlerde hızla pazara girmiş olan Samsung son zamanlarda beklediği ilgiyi göremiyor diyebiliriz. He ne kadar en iyi modellerini piyasaya sunuyor olmuş olsada yine de pazardaki varlığı giderek düşüyor. Aynı seneleri baz alacak olur isek samsung geçen senenin ikinci çeyreğinde payı  %26.2’lerde iken bu sene ki payı %2,19’lara kadar indi. Daha sonra satış yüzdesine vurduğumuzda ikinci sırada olan Apple geçen seneye göre satışlarını bu sene daha çok artırmış durumda. Üstelik Samsung nisan ayından itibaren iddialı olduğu iki ürünü olan Samsun Galaxy S6 ve S6 Edge modelini tanıtmasından sonra satışları beklediği gibi gitmedi.

Yani samsung yeni dönemde de Galaxy Note 5 modelini Avrupa’da satmayacağını da bildirmişti. Bu doğrultuda satışlarının da aynı ölçüde düşeceği öngörülmekte. Aslında Samsung’un buradaki düşüşünün en büyük nedenlerinin başında Huawei, Xiaomi ve Lenovo gibi merkezleri çin olan firmaların yükselen grafikleri ve satışları gelmektedir.

Kısaca bir toparlamak gerekirse bugün akıllı telefon sektöründe her geçen gün bir gelişme mevcut ve dün yapılan 4.5G ihalesi ile bu sektör hızla büyüyor ve büyümeye devam edecek.

3 thoughts on “Samsung Satışlarındaki Hızlı Düşüş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir