İncelemeler Mobil Teknoloji

NEXUS 5X’TE SARI EKRAN SORUNU

Son günlerde akıllı cihaz piyasası arasında Google’ın tanıttığı modellerden biri olan Nexus 5X’te sarı ekran sorunu ortaya çıktı. Bu model LG ile yapılan iş birliği bir çalışmanın ürünü olmakta ve çalışma alanında karşılaşılan sorun oldukça şaşırtıcı olmaktadır.

Reddit kullanıcısı olduğunu söyleyen bir şahıs, sarı ekran sorunu yaşadığını belirterek teknoloji haberlerine konu oldu. İddialar oldukça ciddi olduğu için Google bir araştırma başlatarak aynı sorunu yaşayan farklı kullanıcılar olup olmadığını araştırmaya başladı. Ve ürünlerinin arkasında duran firma bu sorunu yaşayan kullanıcıların cihazlarını ücretsiz bir şekilde değiştireceğini duyurdu.

5,2 inç ekran özelliği olan IPS LCD ekranlarda oluşan bu sarımsı rengin henüz tam olarak nedeni bilinmemekte, yapılacak teknoloji incelemelerinde bu sorunu kaynaklarının ortaya çıkarılacağı düşünülmektedir. Bazı yetkililere göre ise bu sorun ilerleyen aşamalarda geçebilecektir. Cihazın ülkemizdeki satış tarihi henüz net olmasa da yıl sonu gelmeden piyasalarda olması beklenmektedir. Türkiye fiyatı da henüz belirtilmemiş olmakta, piyasalarda diğer ünlü markalarla nasıl rekabet edip, kendine yer bulacağı da merak konusu olmaktadır.

2 thoughts on “NEXUS 5X’TE SARI EKRAN SORUNU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir