Mobil Teknoloji

FİREFOX OS 2.5 ANDROİD İÇİN YAYINLANDI

Piyasadaki Android işletim sistemleri arasında Google’a rakip Firefox OS 2,5 yayınlandı. Son yıllarda artan bir popülariteye sahip olan Mozilla Firefox web tarayıcısı hizmetlerinin yanında bir mobil işletim sistemi olan Firefox OS üzerinde de çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun zamandır uygun fiyat aralıkların da yer alan akıllı telefonlarda karşımıza çıkan FireFox OS, kalitesini yükselterek daha üst düzey akıllı telefonlarda kullanılabilmek üzere kendini geliştirme çalışmalarına hız kazandırmıştır.

Uzun zamandır süren çalışmalar sonucunda Firefox OS 2,5’in geliştirici sürümü geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkmıştı. Android akıllı telefonları olanlar için çok pratik bir şekilde indirilebilen sürümün anında telefonunuza kurulabilecektir. Önceki sürümlerde sistemin akıllı telefonlara kurulabilmesi için üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duyulmakta idi. Gelen teknoloji haberlerinde ise artık bu tür gereksinimler istemeyen Firefox OS 2,5 hızlı bir şekilde telefonlarınıza kurabildiğiniz görülmektedir. Sistemde tarayıcı alanında çok önemli yenilikler gündeme gelmektedir. Add- ons desteği ile geliştirebilir bir özelliği bulunmakta ve ana ekrana web sitesini pinleyebime gibi uygulamalarla da kullanıcılarını şaşırtmayı planladığı düşünülmektedir.

Yayınlanan apk dosyaları ile isteyen herkesin kurabileceği Firefox OS 2,5 Android sisteminden sıkılanlar için farklı bir deneyim olabilecektir. Yenilikleri arasında ana ekranında web sitelerini dâhil edebiliyor. Web tabanlı uygulama yerleştirmeleri ile de Android uygulamalarına anında erişim sağlayabiliyor. Yapılacak teknoloji incelemelerinde Android, İos ya da Windows Phone ile rakip olabileceği pek düşünülmese de, kendi gelişimi içerisinde oldukça önemli bir mesafe kat ettiği söylenebilir. Firefox OS 2,5 işletim sistemini cihazınıza kurduğunuzda Android işletim sisteminizi tamamen silinecektir. Beğenmediğiniz takdirde bu işletim sistemini de yeniden kurmanız gerekebilecektir. Ancak bu işlemler çok zor olmamakta, bu nedenle denemek istediğinizde anında kurabilirsiniz.

One thought on “FİREFOX OS 2.5 ANDROİD İÇİN YAYINLANDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir