Mobil Teknoloji Teknoloji

Android 5.1 İle Neler Gelecek?

Google’ın yeni Android sürümü olacak olan Android 5.1 ile birçok Android kullanıcısı yeni özellikler ve iyileştirmeler ile karşılaşacak. Çift Sim kart desteği, HD ses ve cihaz koruma modu gibi özellikleri ile gerek güvenlik gerekse etkileşim alanında öne çıkan iyileştirmeler dikkat çekiyor.

Android 5.1 Çift Sim Kart Desteği

Android’in doğal olarak çift sim karta destek vermemesi ve bu anlamda birçok çift sim kart sahibi kullanıcının varlığı bu desteği kaçınılmaz kılıyordu denilebilir. Bu destekle birlikte Android ekosisteminde cihazları çift sim kart desteği ile üretmek isteyen üreticilerin işleri biraz daha kolay bir hal alacak diyebiliriz.

HD Ses Desteği

Android 5.1 ile gelecek olan bir diğer yenilik ise HD ses desteği. Tabi ki bu durum sadece bu özelliğin eklenmesi ile bitmiyor GSM operatörleri ne de bu noktada büyük iş düşüyor. HD ses destekli olarak görüşmeleri gerçekleştirebilmek için arama yapılan cihazların her ikisinde de Android 5.1 sürümünün olması gerekiyor.

Cihaz Koruma Modu

Yeni eklenecek olan bu özellik sayesinde Android 5.1 yüklü cihazınızdaki verileriniz, olası bir çalınma veya kayıp durumunda kendi kendini kilitliyor. Google hesap bilgileriniz olmadan hiçbir şekilde açılmayan bu yeni mod sayesinde bilgileriniz ve telefonunuz daha güvenli bir hale gelecek. Kısacası Google kullanıcı hesabınızın 3. şahısların eline geçmediği sürece bilgilerinize erişim sağlamaları imkansız bir hâl alacak.

2 thoughts on “Android 5.1 İle Neler Gelecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir