İncelemeler

Vivo’dan üst seviye akıllı telefonlar

Yapılan resmi açıklamalarda metal kasalı ve oldukça şık görünümleri ile Vivo’dan üst seviye akıllı telefonlar piyasaya çıkacaktır. X6 ve X6 Plus modelleri ile piyasalarda olması beklenen bu yeni modellerin oldukça üst seviye özellikleri ile çıkış yapması bekleniyor. Vivo çok uzun bir ara sonrasında yeni akıllı telefonları ile ilgili resmi açıklamalar yaptı. İlk bakışta metal kasalar göze çarpıyor. Süper Amoled ekranları ile de oldukça şık telefonlar olan bu iki modelden Plus modelinde 5,7 inç ekran kullanılmış olmakta ve Full Hd çözünürlüğü sayesinde oldukça mükemmel bir ekran deneyimi sunuluyor. Android 5,1 işletim sistemi ile gelecek olan cihaz Funtouch OS ara yüzü ile kullanıcılarının karşısına çıkacaktır. Ayrıca 8 çekirdekli MT6752 Metia Tek işlemcisi ile de oldukça hızlı bir performansa sahip olacağı düşünülüyor.

Plus modelinde 4 GB Ram ve 64 GB dâhili hafıza özelliğinin yanında çift sim kart özelliği sunulmakta, ancak ikinci sim kart yuvasının mikro sd kart girişi olarak kullanılacağı belirtilmektedir. Gelen teknoloji haberlerine göre ekran kilidi için parmak izi tarayıcısı kullanılıyor. 0,4 saniye içerisinde ekran kilidi açılabiliyor. 13 mp arka ve 8 mp ön kamerasının yanında Hİ-Fİ ses kalitesi de sunulmakta ve hızlı şarj özelliğinin yanında 3000 mAH pil kapasitesi ile de oldukça başarılı bir model olarak piyasalarda olması beklenmektedir.

Vivo X6 modelinde 5,2 inç ekran özellikleri bulunuyor. 4 Gb ram bu modelde de bulunmakta ancak depolama alanı olarak 32 GB dâhili depolama kapasitesi sunulmaktadır. Yapılacak teknoloji incelemelerinde yüksek performans beklene cihazların 6 Aralık’tan itibaren piyasalarda olması bekleniyor ve 390- 468 dolar çıkış fiyatları ile vitrinlerde yerlerini alacakları da söylenebilir.

6 thoughts on “Vivo’dan üst seviye akıllı telefonlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir