İncelemeler

Nokia 230 resmen tanıtıldı

Akıllı cihaz piyasasında ekranlar, kameralar, işlemcilerin yarıştığı modeller arasındaki rekabet her gün biraz daha fazla olsa da hala tuşlu telefon tercih eden pek çok insan bulunmaktadır. Nokia Microsoft ile anlaşmış ve akıllı telefon üretimini durdurmuştu. Ancak klasik model telefonlar üretmeye devam ediyor. Bu alan Nokia 230 resmen tanıtıldı. Bu telefonlar genel olarak iş alanında konuşmaya yönelik kullanılsa da bazı kullanıcıların hala bu özelliklerdeki telefonları kullanmayı bırakmaya niyeti yok gibi görünüyor.

2,8 inç ekrana sahip bu telefonda 240*320 çözünürlük özelliği bulunmakta ve 16 mb Ram özelliğinin yanında hem arka hem de önde bulunan 2 mp kameralarda mevcuttur. Kamera özelliklerine led flaş eklenmiş ve daha net görüntüler elde edilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca ekran özelliklerinde 143 ppi piksel yoğunluğu da bulunmaktadır. Gelen teknoloji haberlerine göre telefonda bazı uygulamalar yüklü olarak gelmektedir. Opera mini, Msn air, Bing arama gibi özellikler telefonda hazır olarak bulunuyor. Fm radyosu, Bluetooth 3,0 özelliğinin yanında Micro usb 1,1 bağlantı özelliği de bulunmaktadır. Tuşlu telefonların en önemli avantajı ise şüphesiz pil ömrü olmakta ve 1200 mAH batarya özelliği ile oldukça uzun ömürlü şarj süresi olacağı da söylenebilir.

Şimdilik Asya, Hindistan ve Orta Doğuda satışa çıkacak olan Nokia 230, 55 dolar fiyatı ile de benzerlerine göre çok daha üst düzey bir performansla sunulmaktadır. Yapılan teknoloji incelemelerinde metal kasası ile konuşma alanında gereklilik olan bireylerin tercih edebileceği bu cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı hakkında henüz bir resmi açıklama gelmedi. Uzun pil ömrü, led flaşa sahip kameraları ile bu cihazın bu piyasada klasikler arasında yerini alacağı düşünülmekte ve sağlayacağı performansın iş alanındaki kullanıcıları için oldukça önemli olacağı vurgulanmaktadır.

4 thoughts on “Nokia 230 resmen tanıtıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir