İncelemeler

Motorola Moto G Turbo resmiyet kazandı

Temmuz 2015’teb duyurulan Motorola Moto G Turbo resmiyet kazandı. Yüksek ekran çözünürlüğü ve güçlü işlemcisi ile Moto G Turbo ilk defa Meksika’da tanıtımlarda yer almaya başladı. 13 Kasım itibari ile raflarda yer almaya başlayacak olan cihaz, üçüncü nesil özellikleri ile eski modellerine göre ciddi yenilikler barındırmaktadır. 5 inç ekran Moto G modelinde de karşımıza çıkmakta iken turbo modelinde yenilik olarak Full Hd özellikler görülmektedir.

İşlemci olarak ta güçlü değişiklikler dikkat çekiyor. Snapdragon 410 kullanan Moto G 4 çekirdekli olurken, Snapdragon 615 kullanan Turbo, sekiz çekirdekli olmaktadır. İşletim sistemi olarak Android 5.1.1 lollipop işletim sistemi kullanılmakta ve 2 GB ram de oldukça üst düzey özellikleri arasında yer almaktadır. Gelen teknoloji haberlerinde kamera özelliklerinde pek çok rakip modelle aynı standartların kullanıldığı görülmekte, 13 mp arka ve 5 mp ön kamera olarak tanımlanabilmektedir. Artırılabilen depolama alanı ise 16 Gb olmakta ve çift sim kart kullanımı ile sunulmaktadır. Ayrıca Turbo modelinin en önemli özellikleri arasında IP67 sertifikası bulunmaktadır. BU sertifika bir metre derinlikte 30 dakika boyunca suya dayanıklılık testinden geçtiğiniz ortaya konulmaktadır. Bu özelliği ile reklamlarında lanse edilen model, Bluetooth 4.0 özelliğinin yanında 4G Lte teknolojisini de kullanmaktadır. Hızlı şart teknolojisi ile de oldukça konuşulacağa benzeyen model 2470 mAh kapasiteli pili ile piyasalarda olacaktır.

Yapılan teknoloji incelemelerinde oldukça sağlam bir profil çizen cihaz, 283 dolar fiyatı ile 13 Kasım’dan itibaren piyasalarda yerini alacaktır. Bu özellikleri ile rakiplerini oldukça zorlayacağı benzemekte ve 2016 yılında akıllı cihaz piyasasının çok daha çekişmeli geçeceğini söylemek şimdiden mümkün olabilmektedir. Güçlü özellikleri ile Moto G Turbo da şimdiden bu rekabeti bol piyasada yer alabilmek için geri sayıma başlamış durumda olmaktadır.

2 thoughts on “Motorola Moto G Turbo resmiyet kazandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir